Sobota, 24 lutego 2024

imieniny: Macieja, Bogusza, Jaśminy

RSS

III Rafako Półmaraton Racibórz 2017. Ponad tysiąc zdjęć z imprezy! [ZDJĘCIA]

27.08.2017 11:09 | 1 komentarz | żet, kozz

W niedzielny poranek 27 sierpnia rozpoczęła się największa impeza biegowa w Raciborzu. Na starcie III Rafako Półmaratonu stawiło się prawie 850 biegaczy. Wśród nich raciborzanie i mieszkańcy naszego regionu, ale również przybysze z dalszych rejonów Polski oraz świata.

III Rafako Półmaraton Racibórz 2017. Ponad tysiąc zdjęć z imprezy! [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dokładnie 790 zawodników z Polski i zagranicy ukończyło trzecią edycję Rafako Półmaratonu Racibórz, który odbył się 27 sierpnia. Rywalizację wygrali Kenijczycy. Trasa zawodów prowadziła centralnymi ulicami miasta, a bieg główny poprzedził Mini Rafako Półmaraton, z którego dochód przekazany zostanie na leczenie i rehabilitację 5-letniego Michałka zmagającego się z poważnym schorzeniem nerek.

Wspaniała atmosfera, doskonała organizacja i niepowtarzalny klimat - takie słowa najczęściej padały z ust biegaczy, którzy w niedzielę 27 sierpnia ukończyli raciborski półmaraton. Trasa biegła centralnymi ulicami miasta. Zawodnicy mieli okazję nie tylko bić rekordy życiowe, ale również zwiedzić najładniejsze zakątki Raciborza. Po drodze korzystali z punktów nawadniania i odżywiania obsługiwanych przez prawie 200 wolontariuszy. Nieco ochłody strudzonym biegaczom zapewnić miały kurtyny wodne.

III RAFAKO PÓŁMARATON RACIBÓRZ - WYNIKI

Po przekroczeniu linii mety każdy z biegaczy otrzymywał pamiątkowy medal. Stanowił on ostatnią część projektu 4Biegi Racibórz. - Chociaż od lat Racibórz biegami stoi, to w tym roku były one wyjątkowe. Postanowiliśmy połączyć nasze cztery główne biegi w jeden projekt, pt. 4Biegi Racibórz na 800-lecie nadania praw miejskich. Na finisz każdego z nich zawodnicy otrzymywali jedną z czterech części medalu. Dzisiejszy półmaraton był ostatni. Medal połączony w całość tworzy unikatową pamiątkę z Raciborza. Był to eksperymentalny pomysł, ale widzimy, że został bardzo pozytywnie odebrany, więc z pewnością pomysł chcemy kontynuować – zapowiada Krzysztof Borkowski, dyrektor biegu.

Osoby, które brały udział we wszystkich zawodach projektu, walczyły jeszcze o Grand Prix Raciborza. Przed ogłoszeniem wyników biegacze mogli zrelaksować się podczas masażu, jaki oferowali absolwenci TEB Edukacja i Gabinetu Od Nowa Gracjana Olaniszyna, czy zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w Fotobudce 007.

W miasteczku biegowym od samego rana było gwarno i wesoło. Na scenie prezentowali się artyści z Raciborskiego Centrum Kultury i Młodzieżowego Domu Kultury. Animatorki Crazy Club organizowały dzieciom czas. Był dmuchany plac zabaw, mała gastronomia i zawody Run Kids na 100 m dla najmłodszych. Zaproszeni goście: Paweł Januszewski (lekkoatleta), Sebastian Wątroba (aktor) oraz Ryszard Wolny (złoty medalista z Atlanty) rozdawali autografy, pozowali do zdjęć. Atrakcji nie brakowało, ale wszyscy czekali na jedno – ogłoszenie wyników.

Najlepsza trójka zawodników wśród mężczyzn to: Biwot Wicliffe Kipkorir (01:04:40), Kimaiyo Hillary Kiptum Maiyo (01:04:42), Rob Abel Kibet (01:05:01).

Najszybsze kobiety, to: Barsosio Stellah Jepngetich (01:15:05), Handzlik Dagmara (01:17:54), Kacser Zita (01:19:44).

Grand Prix Raciborza zdobyli: Anna Szyjka i Mateusz Wolnik.

Po rozdaniu nagród, nadeszła chwila, na którą czekali wszyscy zawodnicy - losowanie toyoty aygo. Właścicielem samochodu został Mateusz Wolnik.

Justyna Korzeniak