Piątek, 24 maja 2024

imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny

RSS

EMPOL kolejny raz wspiera RAFAKO Półmaraton Racibórz

16.08.2017 13:00 | 0 komentarzy | MK

Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych EMPOL Sp z o.o. po raz kolejny wsparło finansowo RAFAKO Półmaraton Racibórz. Podczas ubiegłych edycji biegu, między innymi dzięki pomocy firmy z Tylmanowej niepełnosprawni; Magda, Wiki i Jurek otrzymali niezbędne środki na leczenie i rehabilitację. W tym roku, kwota przekazana przez EMPOL posłużyła do współfinansowania głównej nagrody w losowaniu – Toyoty Aygo. Przedsiębiorstwo jest jednym ze sponsorów biegu.

EMPOL kolejny raz wspiera RAFAKO Półmaraton Racibórz
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Magda Główka, Wiktoria Sinszek i Jurek Luka to młodzi ludzie, którzy dzięki pierwszej i drugiej edycji raciborskiego półmaratonu otrzymali niezbędne środki na leczenie i rehabilitację. Jednym z darczyńców, od pierwszej odsłony biegu, jest Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych EMPOL Sp. z o.o. które dotychczas przekazywało fundusze poprzez licytację pakietu startowego z numerem jeden. W tym roku, firma z Tylmanowej pełni funkcję jednego ze sponsorów RAFAKO Półmaratonu Racibórz oraz współfinansuje główną nagrodę w losowaniu – Toyotę Aygo.

Trzecia edycja RAFAKO Półmaratonu Racibórz, którego jednym ze sponsorów jest firma EMPOL, zbliża się wielkimi krokami. Już w niedzielę, 27 sierpnia miłośnicy biegów długodystansowych i nie tylko, zmierzą się z malowniczą trasą prowadzącą ulicami Raciborza. Jak co roku, w trakcie wydarzenia zebrane zostaną fundusze dla chorego dziecka – tym razem 5,5 letniego Michałka z Raciborza. - Bardzo się cieszę, że już po raz trzeci mamy przyjemność wspierać RAFAKO Półmaraton Racibórz. To wspaniała impreza na bardzo wysokim poziomie i z niezwykle atrakcyjnymi nagrodami. W tym roku przyczyniliśmy się do do zakupu jednej z nich - samochodu osobowego, który zdobyć może każdy biegacz, jeżeli weźmie udział w losowaniu – wyjaśnił Marcin Maurer, prezes firmy EMPOL . - Nie mogę tutaj nie wspomnieć o aspekcie charytatywnym, dzięki któremu już troje niepełnosprawnych dzieci otrzymało środki na leczenie i rehabilitację. Mam nadzieję, że i tym razem, podobnie jak w latach poprzednich, uczestnicy imprezy przyczynią się do pomocy dziecku, dla którego każde wsparcie jest na wagę złota – powiedział prezes firmy EMPOL.

Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych EMPOL Sp. z o.o. to rodzinna firma, która od wielu lat zajmuje się zbiórką i zagospodarowaniem odpadów komunalnych. W 2016 roku do użytku oddana została Regionalna Instalacja Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Raciborzu, której inwestorem jest firma z Tylmanowej.

Oprócz korzyści płynących z zagospodarowania odpadów, firma stara się współpracować ze społecznością oraz wspierać inicjatywy niosące pomoc osobom potrzebującym. Takich działań, przedsiębiorstwo na swoim koncie ma już kilka. Firma wspiera również lokalny sport, kulturę, zatrudnia osoby niepełnosprawne oraz wspomaga raciborski szpital . - W miarę naszych możliwości, staramy się wychodzić naprzeciw społeczeństwu wszędzie tam, gdzie się pojawiamy. Cieszę się, że dano nam taką możliwość. Jeżeli tylko będę mógł, chciałbym kontynuować nasze charytatywne poczynania. Zachęcam wszystkich naszych pracowników do aktywnego kibicowania na trasie półmaratonu – dodał na koniec prezes firmy EMPOL.

***

Autor tekstu i zdjęć: Magdalena Matusik / Adventure Media

***

EMPOL Sp. z.o.o.- rodzinne Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych z Tylmanowej. Od 20 lat zajmuje się transportem i zagospodarowaniem odpadów komunalnych. W ubiegłym roku, w ramach Partnerstwa Publiczno-Prawnego z Gminą Racibórz, EMPOL wybudował Regionalną Instalację Przetwarzania Odpadów Komunalnych (RIPOK). Szczegółowe informacje na temat Spółki dostępne są na stronie internetowej, pod adresem www.pukempol.pl.

***

KONTAKT:

www.pukempol.pl

Materiał zewnętrzny