Czwartek, 20 czerwca 2024

imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

RSS

Przełamanie w Kuźni Raciborskiej. Pierwsze zwycięstwo w sezonie

02.04.2017 11:54 | 0 komentarzy | kozz

Razem z wiosną przyszły trzy punkty dla kuźniańskiej Stali. Drużyna, która poniosła we wszystkich dotychczasowych meczach porażki, wygrała w sobotę ze Zgodą Zawada Książęca 2:1.

Przełamanie w Kuźni Raciborskiej. Pierwsze zwycięstwo w sezonie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W przerwie zimowej w klubie z Kuźni Raciborskiej doszło do ostrych konsultacji z burmistrzem Pawłem Machą, który był zaniepokojony sytuacją w klubie. Dostało się też naszemu dziennikarzowi, za to, że podsumował wyniki z jesieni w których Stal poniosła 16 porażek. Buntowali sie kibice, zawodnicy, ale ostatecznie doszło do zgody. Prezes Mariusz Brześniowski zatrudnił nowego szkoleniowca Jacka Jakoniuka, a do zespołu wrócili zawodnicy, którzy jesienią leczyli kontuzje bądź grali w innych klubach jak np. Damian Kilian, Sebastian Dziadura czy Dawid Prekaniak. Zmiany sprawiły, że kuźniańska Stal w końcu zapisała na swoje konto 3 punkty i wciąż ma prawo mieć nadzieję na utrzymanie się w rozgrywkach raciborskiej A klasy. W sobotnim spotkaniu dla Kuźni bramki zdobyli Damian Słupina i Robert Telma. Honorowe trafienie dla Zgody zapisał Artur Brzoska. Stal zajmuje po 18 meczach ostatnie miejsce i do wyprzedzających ją zespołów z Ocic i Brzezia traci kolejno 4 i 7 punktów.

KS Stal Kuźnia Raciborska - LKS Zgoda Zawada Książęca 2:1 (2:0)

Damian Słupina 11., Robert Telma 25.-k. - Artur Brzoska 65.

Sędziował: Mateusz Piszczelok (Racibórz)

Żółte kartki: Rafał Żymełka, Sebastian Dąbrowski (KS Stal)

KS Stal Kuźnia Raciborska: Damian Hareńczuk - Marcin Cyburt (73. Adam Szczypka), Sebastian Dziadura, Kamil Hadała (46. Sebastian Dąbrowski), Damian Kilian (80. Wojciech Kilian), Dawid Prekaniak, Damian Słupina, Robert Telma, Piotr Wiączek, Łukasz Żak, Rafał Żymełka. Trener: Jacek Jakoniuk.

LKS Zgoda Zawada Książęca: Michał Święty, Błażej Bochynek, Damian Bolik (55. Mateusz Mikołajek), Artur Brzoska, Artur Chroboczek (46. Mirosław Kalisz), Jan Depta, Leszek Floriańczyk, Marek Kołodziej, Tomasz Piwowarczyk (86. Paweł Wollnik), Nathan Przybyła, Jacek Trzeciak (15. Janusz Tomala). Trener: Janusz Tomala.