Sobota, 13 kwietnia 2024

imieniny: Przemysława, Hermenegildy, Marcina

RSS

Forteca ze Świerklan zdobyta już na inaugurację wiosny. Lepsza Gwiazda Skrzyszów [ZDJĘCIA]

21.03.2017 13:52 | 0 komentarzy | pm

Gwiazda Skrzyszów zainkasowała bardzo cenne 3 punkty.

Forteca ze Świerklan zdobyta już na inaugurację wiosny. Lepsza Gwiazda Skrzyszów [ZDJĘCIA]
Fot. Paweł Wengerski
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W niedzielę na boiska wróciły drużyny rywalizujące o mistrzostwo klasy okręgowej. Do Świerklan, aby zmierzyć się z tamtejsza Fortecą, przyjechała Gwiazda Skrzyszów. Po rundzie jesiennej wyżej w ligowej tabeli sklasyfikowani byli piłkarze gospodarzy. To jednak nie przełożyło się na końcowy wynik. Gościce ze Skrzyszowa objęli prowadzenie w 29. minucie po trafieniu Wojciecha Oślizły. Podopieczni Wojciecha Dzierżengi doprowadzili do remisu już w II połowie. Do siatki Gwiazdy trafił Dawid Zimoń. Gola, który zdecydował o końcowym wyniku zdobył w 73. minucie Kamil Tront.
Po tej wygranej Gwiazda jest na 12. miejscu w ligowej tabeli, Forteca klasyfikowana jest trzy pozycje wyżej. W następnej kolejce piłkarze ze Świerklan zagrają w Lubomi, a Gwiazda Skrzyszów podejmie u siebie Przyszłość Rogów.

Forteca Świerklany – Gwiazda Skrzyszów 1:2 (0:1)
Bramki
: Dawid Zimoń (56.) - Wojciech Oślizło (29.), Kamil Tront (73.)

Forteca: Błażej Byczek, Szymon Uliarczyk, Dawid Zimoń, Patryk Wita, Szymon Pękała, Tomasz Żmuda, Damian Getler, Dawid Golec, Maciej Kasprzak, Paweł Gryta, Radosław Żbikowski. Rezerwa: Aleksander Pluta, Paweł Sudoł, Karol Mrowiec, Arkadiusz Rakoczy, Kacper Suchan, Kacper Antończyk, Dominik Jóźwiak. Trener: Wojciech Dzierżenga.

Gwiazda: Paweł Lajda, Mateusz Łozowski, Bartosz Hudek, Szymon Lajda, Krzysztof Oślizło, Kamil Tront, Wojciech Szuła, Wojciech Oślizło, Mateusz Woźnica, Grzegorz Porwoł, Piotr Dudek. Rezerwa: Szymon Wątroba, Rafał Mitko, Łukasz Wuwer, Patryk Janeta, Michał Szczerbiak, Bartosz Kanafek, Tomasz Tomiczek. Trener: Bartosz Hudek.