Wtorek, 23 lipca 2024

imieniny: Bogny, Sławosza, Żelisława

RSS

Piotr Kuczera trzeci raz z rzędu na podium pucharu świata

20.03.2017 08:58 | 0 komentarzy | pm

Kolejny medal judoki Kejza Team Rybnik.

Piotr Kuczera trzeci raz z rzędu na podium pucharu świata
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W ostatni weekend w największym mieście Maroka – Casablance odbył się kolejny puchar świata w judo. W imprezie wystartował dwójka zawodników Kejza Team Rybnik. W sobotę znakomicie zaprezentowała się Anna Borowska, która stanęła na najwyższym stopniu podium. Piszemy o tym TUTAJ.
W niedzielę na tatami rywalizował Piotr Kuczera, który wygrał dwa poprzednie puchary świata – w Rzymie i Katowicach, chociaż jak powtarza jego trener Artur Kejza, są to tylko przygotowania do mistrzostw Europy, które odbędą się w Warszawie w drugiej połowie kwietnia.
Kuczera w Casablance rozpoczął zmagania od walki z Reece Calderem, reprezentantem Wielkiej Brytanii. Rybniczanin zakończył ten bój w trzeciej minucie walki i mógł przygotowywać się do ćwierćfinału, gdzie czekał na niego Hiszpan Pedro Jimenez Patino. Tę walkę zawodnik Kejza Team również wygrał. Niestety, w półfinale lepszy okazał się Francuz Ludovic Gobert i zawodnikowi z Rybnika pozostał bój o brąz z przedstawicielem Białorusi Yahorem Varapayeu. Piotr Kuczera ostatecznie okazał się lepszy w tej walce i trzeci raz z rzędu mógł stanąć na podium pucharu świata. Tym razem na trzecim jego stopniu.

African Open Casablanca, waga 90 kg
1. Nikoloz SHERAZADISHVILI (ESP)
2. Ludovic GOBERT (FRA)
3. Piotr KUCZERA (POL)
3. Peter ZILKA (SVK)
5. David KLAMMERT (CZE)
5. Yahor VARAPAYEU (BLR)
7. Pedro JIMENEZ PATINO (ESP)
7. Valentin JOURDAN (FRA)