Poniedziałek, 24 czerwca 2024

imieniny: Jana, Danuty, Janiny

RSS

Rekordowa Święty, srebro Nogi, brąz Wieczorka

21.02.2017 12:24 | 0 komentarzy | kozz

Niespodziewanie, ale jak najbardziej zasłużenie, Kacper Wieczorek (MKS-SMS Victoria Racibórz) zdobył brązowy medal w biegu na 200 metrów podczas odbytych 18/19 lutego w Arenie Toruń 61. PZLA Halowych Mistrzostw Polski Seniorów.

Rekordowa Święty, srebro Nogi, brąz Wieczorka
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Absolwent raciborskiego SMS-u, obecnie student PWSZ w Raciborzu uzyskał w biegu finałowym rezultat 21,83. – Kacper pokazał się w tym biegu z jak najlepszej strony. Sportowa ambicja, walka do końca i determinacja pozwoliły mu zdobyć upragniony medal zaledwie o… jedną setną sekundy. Mistrzostwa były pokazywane w TVP Sport i miło było patrzeć i słyszeć o sukcesie zawodnika Victorii – podsumował występ swojego zawodnika trener Kazimierz Stępień. Inny podopieczny trenera Stępnia, także absolwent SMS-u i student PWSZ Rafał Smoleń zajął 11. miejsce w biegu na 400 wynikiem 48,50.

Gwiazdą mistrzostw była bez wątpienia kolejna absolwentka ZSOMS i była zawodniczka Victorii Justyna Święty. W finałowym biegu rozbiła wręcz swoje koleżanki w biegu na 400 metrów, uzyskując najlepszy w tym roku wynik na tym dystansie 52,09. Z pewnością Polki w sztafecie 4×400 metrów będą walczyć o medal na zbliżających się za dwa tygodnie Halowych Mistrzostwach Europy w Belgradzie. Swój srebrny medal zdobył także Artur Noga w biegu na 60 m przez plotki (7,84).

W mistrzostwach wystartowali lekkoatleci z 85. klubów z całego kraju. Dzięki medalowi Wieczorka Victoria zajęła 35. miejsce w klasyfikacji medalowej mistrzostw.


Sławomir Szwed / smsraciborz.pl

Ludzie:

Justyna Święty-Ersetic

Justyna Święty-Ersetic

polska lekkoatletka, Raciborzanka