Wtorek, 23 lipca 2024

imieniny: Bogny, Sławosza, Żelisława

RSS

Pracowity listopad zapaśników z Brzeźnicy

23.11.2016 09:35 | 0 komentarzy | kozz

Zawodnicy LKS Dąb Brzeźnica w ostatnich tygodniach walczyli w kilku turniejach w Polsce i za granicą.

 Pracowity listopad zapaśników z Brzeźnicy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W Rudzie Śląskiej odbył się Puchar Śląska dzieci oraz młodzików w zapasach w stylu wolnym. Najlepiej z młodych adeptów klubu LKS "Dąb" Brzeźnica powalczył Łukasz Waniek zajmując w swojej kategorii wagowej I miejsce.  II miejsce zajął Szymon Malejka, a na III w pozycji medalowej uplasowała się Hanna Jezierska. W Bukareszcie (Rumunia) odbył się drużynowy turniej zapaśniczy, w którym brało udział 6 najlepszych reprezentacji Europy. W składzie Reprezentacji Polski w kat. 86 kg walczył zawodnik "Dębu" Sebastian Jezierzański. Reprezentacja Polski w tym silnym turnieju zajęła V miejsce.

W corocznym Międzynarodowym turnieju zapaśniczym w Namysłowie poświęconym upamiętnieniu dwóch zawodników klubu Orzeł Namysłów bardzo dobre miejsca zajęli zawodnicy brzeźnickiego klubu. I miejsce zajął w swojej kategorii wagowej Patryk Ołenczyn wygrywając wszystkie 3 walki. Natomiast na III pozycji uplasował się Remigiusz Waśkowski przegrywając walkę z klubowym kolegą Patrykiem Ołenczynem. W turnieju brał również udział Szymon Jakubczyk, który zajął ostatecznie V miejsce.

W skład Reprezentacji Polski na Międzynarodowy Turniej zapaśniczy Juniorów, który odbył się w Słowacji (Koszyce) powołany został Patryk Gołuchowski, który walczył w kategorii wagowej 60 kg zajmując dalsze miejsce.

Ponadto czterech zawodników Dębu zostało wypożyczonych przez MKZ Unia Racibórz na okres jesiennych rozgrywek Krajowej Ligi Zapaśniczej, są to: Sebastian Jezierzański, Mateusz Kampik, Patryk Ołenczyn, Agata Tatar.