środa, 22 września 2021

imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima

RSS

Gabriela Lenartowicz jedynką Platformy Obywatelskiej do sejmu

08.08.2015 09:59 | 3 komentarze | (q)

Jedynką w wyborach do Sejmu w okręgu wyborczym nr 30 nie będzie jak wcześniej zapowiadano minister edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska, ale Gabriela Lenartowicz wicewojewoda śląski i była prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, mieszkanka Krzanowic.

Gabriela Lenartowicz jedynką Platformy Obywatelskiej do sejmu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wcześniejsza decyzja władz regionalnych o umieszczeniu na pozycji numer jeden „spadochroniarza" nie związanego z naszym regionem budziła wiele kontrowersji (m.in. wyrażonych w komentarzach pod artykułem Kluzik-Rostkowska ponownie jedynką do sejmu). Pani minister Joanna Kluzik-Rostkowska wystartuje zatem z trzeciego miejsca w okręgu wyborczym 19 (mazowieckie).

Obecny układ list oznacza, że jest bardzo duża szansa, że Ziemia Raciborska będzie miała swojego przedstawiciela w sejmie. Gabriela Lenartowicz najprawdopodobniej zastąpi w ławach poselskich Henryka Siedlaczka, który zajmuje dość odległą pozycję na liście Platformy. Przy obecnych kiepskich notowaniach Platformy w sondażach nie ma bowiem raczej szans na dwa mandaty dla Ziemii Raciborskiej. Trzecie miejsce na liście dostał obecny poseł Marek Krząkała z Rybnika.

Gabriela Lenartowicz pokieruje także kampanią wyborczą PO na Śląsku.

 

Ludzie:

Gabriela  Lenartowicz

Gabriela Lenartowicz

Poseł na Sejm

Henryk Siedlaczek

Henryk Siedlaczek

Były poseł na Sejm RP, obecnie radny sejmiku śląskiego.

Joanna   Kluzik-Rostkowska

Joanna Kluzik-Rostkowska

Joanna Grażyna Kluzik-Rostkowska (ur. 14 grudnia 1963 w Katowicach), posłanka na Sejm VI i VII kadencji.

Marek Krząkała

Marek Krząkała

Poseł na Sejm