środa, 22 września 2021

imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima

RSS

Powiatowy Rajd Rowerowy już za nami

30.06.2015 16:04 | 0 komentarzy | (q)

28 czerwca, drogi powiatu wodzisławskiego opanowali rowerzyści. Byli to uczestnicy siedemnastego Powiatowego Rajdu Rowerowego. W deszczowy poranek na starcie przy stadionie miejskim w Wodzisławiu Śl. stawiło się ponad trzystu sympatyków dwóch kółek, czyli nieco mniej osób niż wcześniej się zapisało. Być może uczestników wystraszyła niepewna pogoda.

Powiatowy Rajd Rowerowy już za nami
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na starcie wszyscy rowerzyści otrzymali koszulki i elementy odblaskowe, a także życzenia „połamania szprych”, które złożyli przewodniczący rady powiatu Eugeniusz Wala oraz członek zarządu powiatu Dariusz Prus.

O 10:40 pod eskortą policji, straży pożarnej i ratowników medycznych rowerzyści wyruszyli w prawie trzydziestokilometrową trasę. Wiodła ona z centrum Wodzisławia Śląskiego przez Jedłownik, Kokoszyce, Czyżowice, Gorzyce, Kolonię Fryderyk, Łaziska, Podbucze do mety w Godowie. Na czele peletonu przez całą drogę jechał koordynator rajdu – Paweł Kowol, który kontrolował prędkość i kierunek jazdy. Podczas imprezy nad bezpieczeństwem uczestników czuwali również strażacy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Pszowie, członkowie Sekcji Turystyki Rowerowej „Koło” z Pszowa, policjanci oraz służba medyczna. Wszystko po to, aby wszyscy szczęśliwie dojechali do mety. Rajd miał bowiem wyłącznie charakter rekreacyjny, a rowerzyści po drodze mogli podziwiać malownicze tereny oraz walory turystyczno – krajoznawcze powiatu.

Po trzygodzinnej jeździe uczestnicy rajdu – zmęczeni, ale szczęśliwi – przyjechali na metę, którą zlokalizowano przy kompleksie rekreacyjno – sportowym w Godowie. Tam na rowerzystów czekały dodatkowe atrakcje. Najpierw można było się posilić kiełbasą z grilla, a później wziąć udział w konkurencjach sportowych, które przygotowali członkowie STR „Koło” z Pszowa.