Wtorek, 6 sierpnia 2024

imieniny: Jakuba, Sławy, Sykstusa

Szkoły podstawowe ze Śląska przetestowały nową halę ZSOMS. Wygrał Racibórz

16.04.2015 13:06 | 0 komentarzy | kozz

Pierwszy poważniejszy test przeszła w środę nowa hala ZSOMS w Raciborzu. Odbyły się tam zawody szkół podstawowych z województwa Śląskiego.

Udział wzięło około dwustu uczniów z Sosnowca, Bytomia, Czechowic-Dziedzic, Gliwic, Pszczyny, Rybnika, Bielska-Białej, Częstochowy, Rudy Śląskiej i Raciborza.

Uczniowie startowali w biegach na 60 metrów, 300m, 600m, 1000m, a także skoku w dal i pchnięciu kulą.

W składzie drużyny z Raciborza występowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 4, Szkoły Podstawowej nr 8, Szkoły Podstawowej nr 15 z Oddziałami Sportowymi i Szkoły Podstawowej nr 18.

Pierwsze oficjalne lekkoatletyczne zawody na nowej hali ZSOMS w Raciborzu przeszły już do historii. Ponad dwustu zawodników i zawodniczek z dziewięciu miast rywalizowało w środowe przedpołudnie (15.04) w lekkoatletycznych konkurencjach szybkościowych oraz technicznych. Warunki w jakich przyszło rywalizować młodym zawodnikom w nowoczesnej hali lekkoatletycznej nie odbiegały od tych które możemy oglądać w telewizji. Bieżnia, czy stanowisko do pchnięcia kulą wzbudzało zachwyt wśród młodych sportowców jak również przyjezdnych trenerów. Najlepsi zawodnicy i zawodniczki otrzymały pamiątkowe medale, a najlepsze drużyny puchary. Nagrody wręczane były przez dyrektora ZSOMS Arkadiusza Tylkę, Dariusza Szymczychę oraz prezesa Śląskiego Związku Lekkoatletycznego pana Jacka Markowskiego.

W klasyfikacji końcowej najlepszym miastem został Racibórz, który zdobył sumę 172 pkt. Drugie miejsce zdobył Sosnowiec z 147 pkt. A na trzecim miejscu uplasował się Czechowice-Dziedzice z 100pkt.