Wtorek, 6 sierpnia 2024

imieniny: Jakuba, Sławy, Sykstusa

Brąz Walerzak i Głogiewicza

14.04.2015 11:14 | 1 komentarz | kozz

Agata Walerzak z MKZ Unia Racibórz zdobyła brązowy medal Międzynarodowych Mistrzostw Polski juniorek w zapasach kobiet.

Podczas zawodów w Kraśniku (10-11.04), Agata po raz kolejny w tym roku potwierdziła przynależność do ścisłej krajowej czołówki. W decydującej walce o brązowy medal zawodniczka MKZ Unia Racibórz wysoko na punkty pokonała Barbarę Knop z Sobieskiego Poznań. W rozgrywanych równolegle w Kraśniku Mistrzostwach Polski w kategorii kadetek, Paulina Koszany (MKZ Unia) uplasowała się na 8. miejscu w wadze 70 kilogramów.

W miniony weekend w Kostrzynie nad Odrą o medale Międzynarodowych Mistrzostw Polski walczyli również kadeci w stylu klasycznym. Najlepiej z reprezentantów MKZ Unia Racibórz spisał się Gracjan Głogiewicz, który zdobył brązowy medal w wadze do 63 kilogramów. W małym finale Gracjan pokonał swojego klubowego kolegę Michała Kampika. Tuż za podium uplasował się Mariusz Tochwin, piąty w kategorii 58 kilogramów. W tej samej wadze Kamil Bordo był jedenasty, a Filip Świerczewski (54 kg) został sklasyfikowany na dwunastym miejscu.