imieniny: Jakuba, Sławy, Sykstusa

Raciborzanin Denis Kudla zdobył złoto dla Niemiec

31.03.2015 14:10 | 4 komentarze | kozz

W Wałbrzychu zakończyły się Mistrzostwa Europy w zapasach do lat 23.

Były to premierowe zawody w tej kategorii wiekowej w czym spory udział miał Polski Związek Zapaśniczy, który skutecznie lobbował w światowej federacji by taką imprezę zorganizować. Premierowa była również bardzo efektowna oprawa mistrzostw, która na uczestnikach i kibicach zrobiła spore wrażenie. Polska Reprezentacja zdobyła w sumie trzy medale. Złoty krążek wywalczyła Daria Osocka, a brązowe Robert Baran i Krystian Formela. W mistrzostwach startowały także reprezentantki MKZ Unia Racibórz. Agnieszka Król przegrała decydującą walkę o trzecie miejsce i zajęła ostatecznie piątą lokatę w kategorii 63 kg, a Paula Kozłow zakończyła rywalizację w wadze 53 kg na 10. miejscu. Natomiast Sara Jezierzańska z LKS Dąb Brzeźnica uplasowała się na 7 miejscu w wadze do 48 kg. W ostatnim dniu imprezy złoty medal dla Niemiec wywalczył Denis Kudla, który przygodę z zapasami rozpoczynał w Raciborzu.

Na zaproszenie Grzegorza Pieronkiewicza – prezesa PZZ na czempionat Starego Kontynentu przyjechali między innymi Nenad Lalovic prezydent Światowej Federacji Zapaśniczej, Dorota Idzi wiceminister Sportu i Turystyki, a także Irena Szewińska legenda polskiej lekkiej atletyki.