Wtorek, 6 sierpnia 2024

imieniny: Jakuba, Sławy, Sykstusa

Agnieszka Król piąta na ME

29.03.2015 12:58 | 1 komentarz | kozz

Agnieszka Król zajęła piąte miejsce podczas rozgrywanych po raz pierwszy w historii Mistrzostw Europy do lat 23 w zapasach.

Zawodniczka MKZ Unia Racibórz w decydującej walce o brązowy medal w kategorii 63 kg, mimo ambitnej postawy musiała uznać wyższość Elmiry Gambarowej z Azerbejdżanu i zadowolić się punktowanym miejscem tuż za podium.

Paula Kozłow, druga z zawodniczek MKZ Unia startująca w Wałbrzychu zajęła 10. miejsce w kat. 53 kg. Natomiast Sara Jezierzańska z LKS Dąb Brzeźnica uplasowała się na 7. miejscu w wadze do 48 kg. Walki finałowe oglądał między innymi prezydent Światowej Federacji Zapaśniczej - Nenad Lalowić. Przypomnijmy, że przy okazji rozgrywanych w naszym kraju mistrzostw Starego Kontynentu odbędzie się się Prezydium United World Wrestling z udziałem najwyższych władz światowych zapasów. Do tego prestiżowego wydarzenia dojdzie w naszym kraju po raz pierwszy. Do Polski oprócz Nenada Lalowica przyjechali między innymi, wiceprezydenci federacji Ahmet Ayik z Turcji, Stan Dziedzic z USA, Michaił Mamiaszwili z Rosji czy Prezydent Europejskiej Federacji Tzeno Tzenow z Bułgarii. Historyczny złoty medal dla Polski zdobyła Daria Osocka.