Wtorek, 6 sierpnia 2024

imieniny: Jakuba, Sławy, Sykstusa

Pięć medali uczniów SP 8 Racibórz

29.03.2015 12:49 | 0 komentarzy | kozz

Uczniowie SP 8 Racibórz spisali się na piątkę w Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Województw Młodzików 12 i 13-letnich.

Zawody odbywały się 26 i 27 marca na dwóch pływalniach. Gospodarzem młodzików 12-letnich była pływalnia "Olimpijczyk" w Gliwicach, natomiast 13-latków gościł MOSiR w Radlinie. Wśród 12-latków na szczególne wyróżnienie zasługują Oliwia Mosek i Hubert Wawryca. Oliwia zdobyła medale na dystansach 100 i 200 m stylem klasycznym, plasując się dwukrotnie na drugim miejscu. Hubert wywalczył brązowy medal na dystansie 100 m stylem klasycznym, poprawiając swój rezultat życiowy. Ponadto w zawodach tych wystąpili: Maria Kazimierczak, Anna Czech, Julia
Gorgoń oraz Kacper Kasprzycki. Wszyscy zawodnicy poprawili swoje wyniki życiowe.

W Radlinie zawodniczka SP 8 - Magdalena Modrzejewska, dwukrotnie stawała na podium. Zajęła trzecie miejsce w konkurencji 200 m stylem grzbietowym i triumfowała na dystansie o połowę krótszym. 13-latków reprezentowali również: Wiktoria Klaja, Weronika Maksymowicz, Julia Nowak, Ewelina Zgolińska oraz Piotr Kiełkowski.
Wszyscy zawodnicy reprezentują barwy KS Unia Racibórz. Trenerami grup są Dariusz Szymczycha i Tomasz Kanclerz.