Poniedziałek, 5 sierpnia 2024

imieniny: Marii, Oswalda, Stanisławy

Sukcesy zapaśniczek MKZ Unia Racibórz

16.03.2015 09:53 | 0 komentarzy | kozz

Sukcesy zapaśniczek MKZ Unia Racibórz. Agata Walerzak druga na Mistrzostwach Polski. Natalia Duksa trzecia w Pucharze Polski.

Agata Walerzak z MKZ Unia Racibórz zdobyła srebrny medal podczas Mistrzostw Polski Juniorek w zapasach. To dotychczas największy sukces trenowanej przez Sylwię Bileńską zawodniczki, która na krajowym czempionacie w Siedlcach (13-14.03) zajęła 2. miejsce w kategorii do 48 kg. W klasyfikacji województw, Śląsk uplasował się na drugiej pozycji. Równolegle w Siedlcach rozgrywany był Puchar Polski Kadetek. W tej kategorii wiekowej (do 17 lat) brązowy medal wywalczyła Natalia Duksa. Zawodniczka MKZ Unia rywalizowała w wadze do 52 kg. W tej samej wadze wystąpiła także jej klubowa koleżanka Natalia Pitry, która również była blisko zdobycia medalu. W walce o brązowy medal przegrała nieznacznie na punkty z zawodniczką z Chełma i ostatecznie sklasyfikowana została na 5. miejscu.