Poniedziałek, 5 sierpnia 2024

imieniny: Marii, Oswalda, Stanisławy

[ZDJĘCIA] Nasi na 39. Biegu Piastów w Jakuszycach

04.03.2015 15:41 | 0 komentarzy | kozz

W miniony weekend dobiegła końca 39. edycja Biegu Piastów w Jakuszycach-Szklarskiej Porębie. Udział w tej największej imprezie narciarskiej w Polsce wzięło wielu biegaczy z naszego regionu.

Na Polanie Jakuszyckiej po raz kolejny pojawiło się wielu fanów nart. W biegu na najdłuższym dystansie - 51 km -  na starcie stało około dwóch tysięcy biegaczy. Rozgrywano również m.in biegi na 15, 25 i 30 kilometrów.

Bardzo dobry wynik zanotowała Dominika Bielecka z Wodzisławia Śląskiego, która została mistrzynią Polski seniorów na dystansie 30 km w stylu klasycznym. Dominika przebiegła dystans 51 km, ale na punkcie 30 km była pierwszą z Polek.

Startowali również m.in. zawodnicy z Raciborszczyzny. Kazimierz Grycman z Ciechowic, który już po raz 22. startował w tej imprezie zajął 34. miejsce na dystansie 25 km stylem klasycznym, a Piotr Jeziorski, który został wybrany w Plebiscycie "Nowin Raciborskich" na najlepszego nauczyciela-trenera zajął 204. miejsce w biegu na 51 km stylem klasycznym.

Więcej o imprezie i grupie raciborzan startujących w tymże biegu przeczytasz we wtorek w tygodniku "Nowiny Raciborskie".