Poniedziałek, 5 sierpnia 2024

imieniny: Marii, Oswalda, Stanisławy

Rekordowa frekwencja Biegu Twardziela. Ponad dwieście osób na trasie

28.02.2015 18:11 | 4 komentarze | MAD

Dokładnie 202 osoby podjęły wyzwanie i wzięły udział w kolejnej już edycji Biegu Twardziela, który na stałe wpisał się na listę raciborskich imprez biegowych. Zawody odbyły się tradycyjnie w Arboretum Bramy Morawskiej w lesie Obora. Organizatorzy zaproponowali tym razem trasę nieco trudniejszą, wymagającą solidnej kondycji, co bynajmniej nie przeszkodziło uczestnikom dobiec do mety w pełnym zdrowiu. Jak co roku w imprezie uczestniczyli również amatorzy Nordic Walking, dla których stworzono osobną kategorię.

Biegacze jak i miłośnicy spaceru z kijkami mieli do pokonania równe pięć kilometrów i sto metrów. Spośród kobiet jako pierwsza na mecie zameldowała się Ania Szyjka, która osiągnęła czas 20:39 min, drugie miejsce zajęła Judyta Rębisz, natomiast na trzecim uplasowała się Ilona Grygiel. Na podium stanęły więc trzy zawodniczki MKS SMS Victoria Racibórz.

Szymon Waskin z raciborskiej "Victorii" zajął pierwsze miejsce wśród mężczyzn z czasem 17:47 min. Za nim na metę wbiegł Mateusz Wolnik z klubu "Forma Wodzisław", na najniższym stopniu podium stanął triathlonista Tomasz Marcinek z AZS AWF Katowice.

Nagrody i puchary ufundowali: Miasto Racibórz oraz Dworek Śląski Racibórz.

Organizatorami imprezy byli: OSiR Racibórz, Urząd Miasta Racibórz, MKS-SMS Victoria Racibórz oraz Uczniowski Klub Sportowy "Victoria" działający przy Szkole Podstawowej nr 15 w Raciborzu.

Wszystkie wyniki Biegu Twardziela: BIEGACZE oraz NORDIC WALKING