Poniedziałek, 1 lipca 2024

imieniny: Haliny, Mariana, Klarysy

RSS

Noworoczny zastrzyk adrenaliny Jacka Pałkiewicza

11.01.2013 11:42 | 0 komentarzy | e

Dotarł na reniferach do bieguna zimna, szkolił rosyjskich astronautów, pokonał samotnie Atlantyk a wczoraj odwiedził Racibórz. Gościem pierwszego w tym roku spotkania w bibliotece był Jacek Pałkiewicz!

Noworoczny zastrzyk adrenaliny Jacka Pałkiewicza
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

 

Znany podróżnik, który wczorajszego wieczoru najwięcej uwagi poświęcił historii odkrycia źródeł Amazonki, przyznał, że nasze wyobrażenia o podróżach w dalekie zakątki świata często odbiegają od rzeczywistości. Wysiłek, stres, robactwo, spanie w hamaku pod milionem gwiazd (a wystarczyłoby przecież tylko pięć!), kontakt z prymitywnymi plemionami oraz wykwintne menu w postaci mózgu małpy – oto prawdziwy smak przygody!

Słynny eksplorator przyciągnął na Kasprowicza 12 niemal dwustu miłośników podróżowania, w związku z czym nie zabrakło licznych pytań – o motywację samotnego rejsu, najbardziej dramatyczne przeżycie z wyprawy czy kwestię wielomiesięcznych rozstań z rodziną. Nie obyło się także bez wskazówek  i  praktycznych porad dla wszystkich tych , którzy marzą o wielkich wyprawach.

Wizerunek twardziela, który przylgnął do naszego gościa w mediach, nie znalazł swojego odzwierciedlenia w trakcie wczorajszego wieczoru – długa kolejka po autograf  i pamiątkowe zdjęcie nie zraziła naszego gościa, który dla każdego znalazł uśmiech i słowo motywacji.

Prowadzący spotkanie Krzysztof Petek – autor powieści sensacyjno-przygodowych, organizator wypraw i szkół przetrwania, zachęcił wszystkich do odbywania mniejszych lub większych podróży, podkreślając że smak prawdziwej przygody można poznać wszędzie, zarówno w amazońskiej dżungli jak i na wodach Wielkich Jezior Mazurskich (na marginesie: Pałkiewicz jest honorowym ambasadorem Mazur!).

Namiastką wielkiego podróżowania niech będą książki Jacka Pałkiewicza, a wśród nich „Angkor”, „Pasja życia”, „Sztuka podróżowania” czy „Terra incognita”, które można wypożyczyć w bibliotece!

(MiPBP)