środa, 25 grudnia 2024

imieniny: Anastazji, Piotra, Eugenii

RSS

KWW Moje Miasto Radlin zorganizowało wiec wyborczy. Mieszkańcy poznali kandydatów do rady miasta oraz kandydata na burmistrza [ZDJĘCIA]

23.03.2024 08:05 | 8 komentarzy | AgaKa

22 marca w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Radlinie odbył się wiec wyborczy KWW Moje Miasto Radlin, podczas którego zaprezentowani zostali kandydaci na radnych oraz kandydat na burmistrza miasta. Ponadto KWW Moje Miasto Radlin zaprezentowało szczegółowy program wyborczy.

KWW Moje Miasto Radlin zorganizowało wiec wyborczy. Mieszkańcy poznali kandydatów do rady miasta oraz kandydata na burmistrza [ZDJĘCIA]
Robert Szindler, kandydat na burmistrza miasta Radlin
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

KWW Moje Miasto Radlin, kandydaci na radnych: Mariusz Krettek, Remigiusz Galbierz, Monika Dolecka, Kamil Kelner, Adam Niemczyk, Bronisław Capłap, Lukasz Zielonka, Joanna Zniszczoł, Iwona Kolarczyk, Andrzej Kowalski, Bogdan Buko oraz kandydat na burmistrza, Robert Szindler.

KWW Moje Miasto Radlin, kandydaci na radnych: Mariusz Krettek, Remigiusz Galbierz, Monika Dolecka, Kamil Kelner, Adam Niemczyk, Bronisław Capłap, Lukasz Zielonka, Joanna Zniszczoł, Iwona Kolarczyk, Andrzej Kowalski, Bogdan Buko oraz kandydat na burmistrza, Robert Szindler.

Program wyborczy KWW Moje Miasto Radlin

1. Zwiększenie dochodów miasta oraz efektywne wydatki prowadzące do rozwoju Radlina:

  1. Zwiększenie liczby podatników (wpływów z podatku z PIT i CIT), czyli stworzenie przyjaznych warunków do zamieszkania, czy przeprowadzenia się do Radlina.
  2. Zachęty w postaci karty Radlinianina (zniżki na basen, wydarzenia MOK oraz w ofercie radlińskich firm w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu - działania CSR).
  3. Program „Początek życia – małe skarby w Mieście z sercem” (bezpłatne vouchery na lokalne produkty dla niemowląt, bezpłatne porady zdrowotne itp.), wsparcie rodzin wielodzietnych.
  4. Wspólnie z deweloperami oraz prywatnymi biurami nieruchomości stworzenie nowych miejsc do zamieszkania w Radlinie. Należy kompleksowo w tym celu wraz z geodetami i urbanistami poprawić Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego (SIM to za mało).
  5. Polepszenie ściągalności podatków (osoby na pobycie czasowym, zameldowane w innych gminach, nie opłacany podatek od faktycznego metrażu).
  6. Stworzenie dobrych warunków dla małego i dużego biznesu z pomysłem na Miasto oraz potrzeby mieszkańców poszczególnych dzielnic (np. brak poczty czy apteki na Głożynach). Aktualizacja Studium i MPZP z pomysłem na różne obszary Miasta, stymulowanie działań potencjalnych inwestorów uwzględniając potrzeby mieszkańców. Ściąganie do Miasta siedzib firm, które już funkcjonują w mieście. Zachęty podatkowe dla nowych firm (ulga w podatku od nieruchomości przez kilka pierwszych lat). Realna i systematyczna promocja lokalnego biznesu. Stworzenie warunków dla nowych firm w tym startup’ów (tanie powierzchnie pod wynajem). Utworzenie Inkubatora przedsiębiorczości, który wspierał by firmy w kwestiach finansowych, pracowniczych, marketingowych.
  7. Zwiększenie konkurencyjności MOK i MOSiR tak, aby nie przynosiły wyłącznie Należy ze środków zewnętrznych kompleksowo wyremontować Dom Kultury i zastanowić się nad kameralnym, tanim kinem dla naszych mieszkańców.
  8. MOSiR z kolei powinien w końcu mieć ambicje stać się prawdziwym parkiem wodnym.
  9. Konsolidacja Miejskich Inwestycji.
  10. Brak nowego zatrudnia w sektorze publicznym (audyt w referatach, uczciwy podział obowiązków ze względu na zakres pracy oraz liczbę petentów). UWAGA – każdy kto będzie chciał nadal pracować dla dobra naszych mieszkańców będzie miał gwarancję pracy !
  11. Zlikwidowanie niepotrzebnej biurokracji w sektorze publicznym (UM, OPS), skrócenie procedur tak, aby zasoby ludzkie móc skierować bardziej do rzeczywistej pracy z mieszkańcem (a nie z jego dokumentami), cyfryzacja i automatyzacja urzędu, ICT (aplikacja mobilna – jest to grupa rozwiązań obejmujących przesyłanie, gromadzenie i przetwarzanie danych w formie elektronicznej).
  12. Powierzenie obowiązków zastępcy Burmistrza jednemu z kierowników UM, co przyczyni się do znaczących oszczędności.
  13. Powierzenie części zadań sektorowi prywatnemu oraz organizacjom NGO w zamian za reklamę, gdzie wówczas nie tylko Miasto będzie miało kontrolę, ale odejdą dodatkowe koszty utrzymania.
  14. Inwestycje muszą być przemyślane gdzie mieszkańcy będą partycypować w całym procesie i przede wszystkim muszą być profesjonalnie przygotowane, a ich realizacja należycie kontrolowana.
  15. Otoczenie się w UM fachowcami z różnych branż (np. z realizacji inwestycji budowanych), tak aby większość prac można było zrobić w ramach zasobów własnych.
  16. Restrukturyzacja (bez redukcji zatrudnienia) ZGK, tak abyśmy na wielu płaszczyznach byli samodzielni, co spowoduje zmniejszenie kosztów gospodarki komunalnej.