środa, 28 lutego 2024

imieniny: Romana, Makarego, Lutomira

RSS

17.09.2023 18:06 | 0 komentarzy | FK

W Gorzycach odbyło wielkie świętowanie. Na terenach rekreacyjnych za basenem miały miejsce dożynki gminne. W tym roku jest dodatkowy powód do świętowania, gdyż gmina obchodzi jubileusz 50-lecia istnienia. 

Dożynki w Gorzycach. Gmina świętuje 50-lecie istnienia [ZDJĘCIA]
Gminne dożynki rozpoczęły się tradycyjnym korowodem.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dożynki rozpoczęły się uroczystym korowodem, nie zabrakło koron dożynkowych tradycyjnie wykonanych przez wszystkie koła gospodyń wiejskich działających na terenie gminy. Po tradycyjnym przekazaniu chleba nastąpiło wspólne świętowanie. Trwają występy, zaś gwiazdą wieczoru będzie zespół TABU, który wystąpi o godzinie 20.00.

W części oficjalnej wójt Daniel Jakubczyk podziękował rolnikom za ich pracę i zwrócił uwagę na dziękczynienie Bogu na plony. Jakubczyk odniósł się również do jubileuszu gminy. 

Chleb dożynkowy został przekazany na ręce Józefa Sosneckiego, gdyż to właśnie ta miejscowość będzie gospodarzem dożynek w przyszłym roku. Podczas świętowania nie brakuje ciekawych występów, można również skorzystać z wielu innych atrakcji.

Życzenia i podziękowania złożyli między innymi:  wiceministrowie Paweł Jabłoński i Michał Woś, senator Ewa Gawęda, posłanka do PE Izabela Kloc oraz posłowie Teresa Glenc i Gabriela Lenartowicz. Nie zabrakło również samorządowców z gminy oraz innych miejscowości.Ludzie:

Ewa Gawęda

Ewa Gawęda

Była senator.

Gabriela  Lenartowicz

Gabriela Lenartowicz

Poseł na Sejm RP

Izabela  Kloc

Izabela Kloc

Senator VIII kadencji, posłanka na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji, od lipca 2019 europosłanka.

Michał Woś

Michał Woś

Poseł na Sejm RP

Paweł Jabłoński

Paweł Jabłoński

Poseł na Sejm RP

Teresa Glenc

Teresa Glenc

Była posłanka na Sejm RP.