Piątek, 27 grudnia 2024

imieniny: Jana, Żanety, Fabioli

RSS

25.10.2022 14:00 | 0 komentarzy | ska

Szkolna wycieczka, zakładowa wyprawa nad jezioro, pielgrzymka lub górski rajd? I jedzie min. 10 osób oraz przewodnik/opiekun? Skorzystajcie zatem z wyjątkowej oferty Kolei Śląskich, dzięki której, na każdych 10 uczestników grupy, jeden przewodnik/opiekun korzysta z bezpłatnego przejazdu. A reszta jedzie taniej.

W grupie raźniej i taniej - przekonują w Kolejach Śląskich
Przejazdy grupowe są możliwe dla grup zorganizowanych, minimum 10-osobowych. fot. arch.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W grupie raźniej i taniej - przekonują w Kolejach Śląskich

Zasady przejazdów grupowych są proste:

  1. Od grup zorganizowanych, złożonych z min. 10 osób, nie wliczając przewodników/opiekunów, pobiera się opłaty za bilety z zastosowaniem specjalnej tabeli opłat za bilety dla uczestników przejazdów grupowych (takie bilety są tańsze!). Do tego uwzględnia się ulgi ustawowe – w zależności od uprawnień pasażerów.
  2. Na każdych 10 uczestników grupy jeden przewodnik/opiekun zawsze jedzie bezpłatnie!
  3. Do skorzystania z oferty jest niezbędna Karta przejazdu grupy (dostępna pod na stronie Kolei Śląskich i w punktach obsługi pasażera KŚ).
  1. „Karta przejazdu grupy” powinna zawierać nazwę i adres organizatora, liczbę uczestników, relacje, daty i godziny przejazdów, imię i nazwisko osoby odpowiedzialnej za grupę, jej adres pocztowy i numer dowodu osobistego.
  2. Wypełnioną Kartę przejazdu grupy należy złożyć w dowolnym punkcie obsługi KŚ: co najmniej na 2 dni robocze przed zamierzonym wyjazdem dla grupy do 33 osób, a dla większych grup – co najmniej na 4 dni robocze przed planowanym wyjazdem.
  3. W pociągu należy okazać ważną Kartę przejazdu grupy, bilety oraz ew. uprawnienia do ulg. 

- Serdecznie zachęcamy do grupowych wyjazdów, eskapad, podróży i wypadów! To się wszystkim opłaca! - przekonuje Patrycja Tomaszczyk, rzecznik prasowa Kolei Śląskich. 

Oficjalne przepisy dot. przejazdów grupowych znaleźć można TUTAJ.

Materiał powstał w ramach współpracy z Kolejami Śląskimi