5 najważniejszych zasad napełniania basenów
Upały i piękna letnia pogoda już wkrótce zachęcą do schładzania się w przydomowych basenach, które w ostatnich latach stały się tak popularne, że mniejsze i większe znaleźć można prawie w każdym domu. Kiedy jednak wszyscy na raz zaczną napełniać baseny, mogą wystąpić problemy z dostawą wody. PWiK Wodzisław podpowiada, o czym należy pamiętać przy napełnienianiu.
5 najważniejszych zasad napełniania basenów
Kiedy czerwiec przyjdzie do nas z upałami, zamarzymy o przydomowym kąpielisku. Wielu do napełniania będzie korzystać z wodociągów publicznych, dlatego należy pamiętać o kilku ważnych zasadach:
1. Napełniaj etapami
- Zalecamy napełniać basen z wyprzedzeniem (powoli, etapami już od maja) tj. przed prognozowanymi upałami - informują w PWiK Wodzisław Śląski. Napełnianie basenu z wyprzedzeniem pozwoli uniknąć problemów z dostawą wody, kiedy podczas upałów nagle przypomni się posiadaczom basenów, że trzeba nalać do nich wody.
2. Nie lej wody w weekend
Należy unikać napełniania podczas weekendów oraz w dni powszednie po godz. 17:00 (możliwość wystąpienia zakłóceń w dostawie wody tj. spadki ciśnienia, pogorszona jakość). Napełnianie najlepiej wykonywać we wczesnych godzinach rannych czyli podczas mniejszego obciążenia sieci wodociągowej.
3. Szybko, nie znaczy dobrze
Napełnianie basenu należy wykonać z wewnętrznej instalacji wodociągowej budynku. - Zalecamy napełnianie umiarkowanym strumieniem wody, pod stałym nadzorem. Gwałtowny pobór wody z instalacji może skutkować okresowym pogorszeniem jakości wody - przestrzegają w PWiK.
4. Z hydrantu nie napełnią
Hydrant jest urządzeniem wodociągowym, który umożliwia bezpośredni pobór wody z sieci wodociągowej do celów przeciwpożarowych oraz technologicznych związanych z eksploatacją sieci wodociągowej. Pracownicy PWiK nie napełniają basenów z hydrantów, ani też nie świadczą usług dowozu wody.
5. Jest problem? Dzwoń!
W przypadku stwierdzenia wypływu wody o pogorszonej jakości można skontaktować się z dyspozytorem PWiK Wodzisław Śląski pod numerem tel. 32 455 18 40, aby ustalić źródło problemu.
Komentarze
2 komentarze
Może nasze pieniądze za płacenie tak wysokich rachunków pójdą na modernizacje sieci zamiast mówić nam że mamy sie ograniczać. Gdzie my żyjemy? W średniowieczu?
Nikt nie będzie mi mówił kiedy i jak mam napełniać basen , mieliście rok czasu na płukanie rur.