Poniedziałek, 2 września 2024

imieniny: Stefana, Juliana, Aksela

RSS

Rybnik, Bielsko i Jaworze odwiedzi Parlamentarny Zespół Antysmogowy

04.02.2020 07:00 | 0 komentarzy | ska
Ostatnia aktualizacja: 03.02.2020 17:00

Na 7 lutego zaplanowano wyjazdowe posiedzenie Parlamentarnego Zespołu Antysmogowego. Posłanki i posłowie odwiedzą trzy miejscowości: Jaworze, Bielsko-Białą oraz Rybnik. 

Rybnik, Bielsko i Jaworze odwiedzi Parlamentarny Zespół Antysmogowy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Rybnik, Bielsko i Jaworze odwiedzi Parlamentarny Zespół Antysmogowy

Zgodnie z grudniowymi zapowiedziami posła Przemysława Koperskiego Parlamentarny Zespół Antysmogowy na pierwsze wyjazdowe posiedzenie przyjedzie do województwa śląskiego. W programie spotkania w Jaworzu, Bielsku-Białej i Rybniku. Tematem przewodnim posiedzenia jest realizacja rządowych i samorządowych programów antysmogowych na terenie gmin i powiatów województwa śląskiego.

9.30 – 10.30 Sala Sesyjna „Pod Goruszką” - Urząd Gminy w Jaworzu ul. Zdrojowa 82, robocze spotkanie Parlamentarnego Zespołu Antysmogowego z władzami Gminy Jaworze.

12.00-14.00 Sala Sesyjna - Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach - Placówka Zamiejscowa w Bielsku-Białej ul. Piastowska 40. Posiedzenie Parlamentarnego Zespołu Antysmogowego z udziałem zaproszonych przedstawicieli administracji rządowej, samorządów, organizacji pozarządowych oraz FOŚiGW.

15.30-17.00 Sala Konferencyjna - Zabytkowa Kopalnia Ignacy w Rybniku, ul. Mościckiego 3, robocze spotkanie Parlamentarnego Zespołu Antysmogowego z udziałem samorządowców i organizacji pozarządowych z Okręgu Rybnickiego (Subregion Zachodni).

Parlamentarny Zespół Antysmogowy składa się obecnie z 21 posłanek i posłów reprezentujących 4 Kluby Parlamentarne działające w Sejmie. Jak podkreśla jego przewodniczący Przemysław Koperski smog jest dzisiaj największą zmorą Polaków. Jak zmora przychodzi wieczorem lub w nocy i dusi, a często też zabija, wszystkich równo, niezależnie od wieku i poglądów politycznych. Obecnie walka o czyste powietrze wymaga natychmiastowego współdziałania rządu, samorządów, NGOs i mieszkańców. Do tej pory odbyły się trzy posiedzenia w trakcie których wysłuchano ekspertów i stron społecznych oraz omówiono działania rządu na rzecz poprawy jakości powietrza i walki z przyczynami i skutkami smogu w Polsce.