Czwartek, 26 grudnia 2024

imieniny: Szczepana, Dionizego

RSS

Pierwsze mieszkania zeroenergetyczne. Kup sobie mieszkanie, w którym nie będziesz płacił za ogrzewanie.

28.01.2020 00:00 | 0 komentarzy | EK

Najnowsza technologia budownictwa, wykorzystanie najnowocześniejszych urządzeń pozwala na zbudowanie domu, w którym nie trzeba nic płacić za ogrzewanie. Zupełnie nic. Trudno w to uwierzyć? A jednak. I nie trzeba daleko sięgać. Właśnie w Rybniku powstały mieszkania w zabudowie szeregowej, w których koszty ogrzewania wynoszą 0 zł.

Pierwsze mieszkania zeroenergetyczne. Kup sobie mieszkanie, w którym nie będziesz płacił za ogrzewanie.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Takie rozwiązanie jest odpowiedzią na dzisiejsze problemy z rosnącymi kosztami energii oraz zanieczyszczonym powietrzem. Nowe mieszkania na ul. Jankowickiej w Rybniku nie posiadają żadnego kotła, nie są podłączone do sieci ciepłowniczej, nie emitują do powietrza dymu czy spalin, a gwarantują wygodę mieszkania, komfort użytkowania, przytulność oraz odpowiednią temperaturę w domu – tłumaczy Tomasz Niewelt, właściciel firmy inwestorskiej WMDOM.

Co ogrzewa mieszkanie?

Źródłem ciepła dla tych nowoczesnych mieszkań są słońce, maty grzewcze w podłodze, sprzęt elektryczny działający w domu, jak np.: lodówka, pralka, telewizor, komputer i co ciekawe ludzie w nim mieszkający, gdyż jak wiadomo każdy z nas wytwarza energię. Słońce wpadające przez duże i szczelne okna wystawione na południe dostarcza także znaczącą ilość ciepła.

Ciepło to utrzymywane jest wewnątrz domu dzięki najnowszym rozwiązaniom technicznym i materiałom budowlanym. Mieszkania zeroenergenetyczne w Rybniku zbudowane są wg najnowszych technologii budowlanych, ocieplane najlepszymi materiałami na rynku, izolowane z każdej strony, począwszy od fundamentów, poprzez ściany aż po dach. Każdy ze słabych energetycznie punktów domu, jak np. łączenia jest możliwie niwelowany. Mieszkania wyposażone są w okna o minimalnej przenikalności ciepła, a więc maksymalnie zatrzymują ubytek temperatury. Tak dobrze przygotowane ściany, dach i podłogi pozwalają zatrzymać jak najwięcej ciepła w mieszkaniu.

Jak to się dzieje, że ogrzewanie jest za darmo?

Mieszkania zamiast kaloryferów zaopatrzone są w ogrzewanie podłogowe z matami grzewczymi. Te z kolei zasilane są prądem pozyskiwanym z paneli fotowoltaicznych zamontowanych na dachu budynku. Prądu wytworzonego z fotowoltaiki w zupełności wystarczy do ogrzania mieszkania do temp. 22 st. C w całym okresie sezonu grzewczego. To z kolei gwarantuje, że wytwarzając prąd we własnym zakresie koszty ogrzewania są równe 0 zł.

Ponadto każde mieszkanie posiada własny rekuperator, dostarczający świeże powietrze bez potrzeby otwierania okien. Jak wiadomo uchylenie okna w zimie wychładza pomieszczenie i wypuszcza ciepłe powietrze z domu, natomiast rekuperator zapewnia wymianę powietrza bez utraty jego ciepła – mówi nam inwestor, gdyż technologia w nim zastosowana działa na zasadzie wymiennika. Tak więc rekuperator zapewnia utrzymanie temperatury oraz świeżego powietrza w domu poprzez filtr oczyszczający. Rekuperatory na Jankowickiej będą wyposażone nie tylko w standardowe filtry, które zapobiegają przenikaniu np.: smogu, ale dodatkowo jeszcze w takie, które wychwycą pył PM 10 i PM 2,5, czyli powietrze będzie nie tylko ciepłe, ale i dużo zdrowsze.

Zastosowane rozwiązania to duży krok w przyszłość i znacząca poprawa dla środowiska.

Wicej informacji na stronie www.wmdom.com

Tekst sponsorowany