W JSW znaleźli sposób na oszczędności
Nowa diagnostyka maszyn ma zostać wprowadzona w zakładach przeróbczych Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Celem mają być oszczędności. Spółki JSW SA i Advicom wraz z firmą Elmodis podpisały właśnie list intencyjny w tej sprawie.
System stworzony przez Elmodis pozwala na monitoring, diagnostykę maszyn, a przede wszystkim - przewidywanie awarii. Wykrywanie anomalii w pracy sprzętu odbywa się w oparciu o pomiary elektryczne oraz innowacyjne algorytmy, które potrafią się uczyć czyli wykorzystują tzw. machine learning. Kluczową cechą takich systemów jest zdolność do zbierania, wiązania i przekazywania pozyskanych w ten sposób danych dotyczących pracy maszyn. Dzięki systemowi łatwiejsze jest podejmowanie właściwych decyzji dotyczących utrzymania parku maszynowego. To ma także kluczowe znaczenie dla zakładów Jastrzębskiej Spółki Węglowej, która musi sprostać wyzwaniom innowacyjnego przemysłu 4.0.
- Chcemy, by technologia dostarczona przez naszego nowego partnera skutecznie pracowała także w zakładach JSW – mówi Daniel Ozon, prezes zarządu JSW SA. – To doskonały sposób na oszczędności związane z eksploatacją maszyn.
Rozwiązanie dostarczane przez Elmodis to kompletny system, który przez cała dobę monitoruje stan maszyn. Pozwala to na uniknięcie nieplanowanych przestojów, obniżenie kosztów eksploatacji maszyn, a w efekcie zapewnia większą dostępność całego parku maszynowego. Działanie systemu nie wymaga w dodatku ingerencji w instalację i budowę maszyn.
- Chcemy, aby ludzie, maszyny oraz systemy IT automatycznie wymieniały się informacjami w całym procesie produkcji węgla, w obrębie wszystkich zakładów JSW S.A. a także kluczowych systemów IT działających w Grupie Kapitałowej JSW – mówi Piotr Toś, prezes zarządu Advicom sp. z o.o. – Ponadto, system ma znacznie ułatwić i przyspieszyć wykrywanie anomalii w pracy maszyn na wczesnym etapie, co w efekcie pomoże skutecznie zapobiegać nieprzewidzianym awariom.
System Elmodis został stworzony przez grupę polskich inżynierów wywodzących się ze środowiska akademickiego. Teraz czas na serię spotkań związanych z przygotowaniem wdrożenia systemu w zakresie pracy wybranych maszyn i urządzeń w JSW.
Komentarze
5 komentarzy
Idź na kopalnie przepracuj 25 lat i idź na emeryturę nie pisz głupot o górnikach że niby do 65 lat.
do_poniżej da się załatwić, prawo to tylko zbiór zasad które można dobrowolnie zmieniać. Wunglo już np. nie dostają. Niech idą na emeryturę po 25 latach ale z mnożnikiem 1 do 1 tak jak pozostali ludzie. Szybko okaże się że na siebie nie zarobili.
górnicy mają zgodnie z prawem obowiązek przepracowania 25 lat pod ziemią i na tej podstawie otrzymują emeryturę, jeżeli komuś to nie odpowiada jest możliwość zgłoszenia tego do kontakt@kprm.gov.pl Tam Pan Morawiecki stwierdzi czy ci górnicy zgodnie z prawem przechodzą na emeryturę czy nie.Tu na Nowiny.pl tego nie załatwicie ....
niech górnicy porobią do 65 jak wszyscy to będą oszczędności
Artykuł z serii "Chcesz opowiem ci bajeczkę..." Wszyscy co mieli kiedykolwiek styczność z górnictwem wiedzą że "twórczy" pracownicy kopalni z przywilejami, raz dwa ogarną zabezpieczania i kopalnia pójdzie jak dotychczas. Blokady i zabezpieczenia będą omijane żeby maszyny pracowały aż zdechną.