Poniedziałek, 3 czerwca 2024

imieniny: Klotyldy, Leszka, Tamary

Puchary starosty dla Rudyszwałdu i Markowic podczas zawodów strażackich CTIF

10.09.2017 00:22 | 0 komentarzy | eos

Młodzieńczy duch walki, ładna pogoda oraz świetna organizacja – to atuty przygotowanych już po raz 11. Międzynarodowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych CTIF Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP o Puchar Starosty Raciborskiego w Krzyżanowicach.

Na boisku sportowym miejscowego przedszkola, krzyżanowicka Ochotnicza Straż Pożarna przygotowała dwie konkurencje – sztafetę z kilkoma torami przeszkód oraz ćwiczenia bojowe, w których młodzi zawodnicy musieli wykazać się sprawnością oraz znajomością obsługi sprzętu strażackiego. Do współrealizacji na czas przystąpiło 14 młodzieżowych drużyn pożarniczych, w tym dwie dziewczęce i najmłodsza drużyna OSP Tworków II startująca poza konkursem, ze względu na wiek małych strażaków (w zawodach CTIF nie mogą brać udziału dzieci poniżej 10. roku życia). Poza tym zmaganiom przyglądały się czeskie maluchy z SDH Hać.

Umiejętności oceniała komisja pod przewodnictwem sędziego głównego kpt. Mateusza Wyrby z Komendy Powiatowej PSP w Raciborzu, a puchary i dyplomy wręczał  członek Zarządu Starostwa Powiatowego w Raciborzu Andrzej Chroboczek wraz z prezesem Zarządu Gminnego OSP w Krzyżanowicach Walterem Bożkiem.

Zwyciężczyniami tegorocznych zawodów zostały, w kategorii drużyn dziewczęcych: OSP Racibórz Markowice (998 pkt) przed OSP Krzyżanowice (989 pkt). Wśród drużyn chłopięcych i mieszanych zajęli: I miejsce – OSP Rudyszwałd (1007 pkt), II miejsce – OSP Samborowice (1004 pkt), III miejsce – OSP Roszków (1000 pkt), IV miejsce – OSP Bolesław (985 pkt), V miejsce – OSP Tworków (968 pkt), VI miejsce – OSP Bieńkowice (960 pkt), VII miejsce – OSP Owsiszcze (955 pkt), VIII miejsce – OSP Chałupki (906 pkt), IX miejsce – OSP Zabełków (900 pkt), X miejsce – SDH Darkowice (Czechy) – 881 pkt i XI miejsce – OSP Krzyżanowice (878 pkt). Najmłodsi uczestnicy z drużyny Tworków II, w pozakonkursowej rywalizacji, sztafetę pokonali w 114 s, a ćwiczenia bojowe zajęły im 103 s.