środa, 26 czerwca 2024

imieniny: Jana, Pawła, Miromira

Mundial 2014: Klose strzelił gola i uratował remis dla Niemiec

21.06.2014 22:57 | 27 komentarzy | żet

36-letni reprezentant Niemiec pokazał, że pomimo upływu lat nadal ma w sobie to coś! Gdy Ghana objęła prowadzenie w meczu z Niemcami, Joachim Löw wprowadził na boisko doświadczonego "Miro".

MUNDIAL BRAZYLIA 2014, komu kibicujesz ?

W pierwszej połowie meczu Niemcy - Ghana żadnej z drużyn nie udało się strzelić gola. Sytuacja uległa zmianie w 51. minucie, kiedy piłkę do bramki Ghany skierował Mario Götze.

Reprezentanci Ghany niezrażeni prowadzeniem przeciwnika już trzy minuty później zdołali doprowadzić do wyrównania (André Ayew). Uskrzydlona sukcesem drużyna w 63. minucie strzeliła kolejnego gola (Asamoah Gyan).

Joachim Löw zdecydował się na zmiany: za Götze wszedł na boisko urodzony w Opolu Mirosław Klose, a za Samiego Khedirę - Bastian Schweinsteiger. Postawienie na doświadczenie opłaciło się, Klose już 2 minuty po wejściu na boisko strzelił gola (71. minuta spotkania, był to jego pierwszy kontakt z piłką od wejścia na boisko).

Rozegrany 21 czerwca mecz był 133. meczem Mirosława Klose w reprezentacji Niemiec, a strzelony gol - 70. Klose uratował drużynę niemiecką przed stratą trzech punktów. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2.