Niedziela, 20 października 2024

imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

RSS

Pilna ewakuacja Zabełkowa i Chałupek. W Krzanowicach woda przelała się przez wały [ZDJĘCIA, WIDEO]
Pilna ewakuacja Zabełkowa i Chałupek. W Krzanowicach woda przelała się przez wały [ZDJĘCIA, WIDEO]

Alarm przeciwpowodziowy w całym powiecie raciborskim. Chałupki przygotowują się na wodę większą niż w 1997 r.
Alarm przeciwpowodziowy w całym powiecie raciborskim. Chałupki przygotowują się na wodę większą niż w 1997 r.

W Żorach 72 interwencje strażaków. Groźnie w Rogoźnej
W Żorach 72 interwencje strażaków. Groźnie w Rogoźnej

Woda na drogach Wodzisław - Krzyżanowice oraz DK 45 w powiecie raciborskim  [ZDJĘCIA] [FILM]
Woda na drogach Wodzisław - Krzyżanowice oraz DK 45 w powiecie raciborskim  [ZDJĘCIA] [FILM]

Zarządzenie w sprawie ewakuacji części mieszkańców Chałupek i Zabełkowa
Zarządzenie w sprawie ewakuacji części mieszkańców Chałupek i Zabełkowa

Zbiornik Racibórz rozpoczął piętrzenie wód. "Przechwytuje falę powodziową, wymiernie ją ścinając" [FILMY]
Zbiornik Racibórz rozpoczął piętrzenie wód. "Przechwytuje falę powodziową, wymiernie ją ścinając" [FILMY]

Strażacy z Jastrzębia walczą z żywiołem i apelują do mieszkańców [ZDJĘCIA]
Strażacy z Jastrzębia walczą z żywiołem i apelują do mieszkańców [ZDJĘCIA]

Sobota, godz. 21:00: Stany wód na Nacynie, Odrze, Olzie, Piotrówce, Psinie, Rudzie, Suminie i Szotkówce
Sobota, godz. 21:00: Stany wód na Nacynie, Odrze, Olzie, Piotrówce, Psinie, Rudzie, Suminie i Szotkówce

W czeskim Bohuminie ewakuowano szpital. Czesi prognozują, że Odra wyleje jeszcze w nocy
W czeskim Bohuminie ewakuowano szpital. Czesi prognozują, że Odra wyleje jeszcze w nocy

Duże ryzyko powodzi w Chałupkach. Starosta ze służbami powiadomił mieszkańców. Odra może wystąpić z wałów
Duże ryzyko powodzi w Chałupkach. Starosta ze służbami powiadomił mieszkańców. Odra może wystąpić z wałów

Najnowsza prognoza IMGW od sobotniego wieczora do poniedziałku
Najnowsza prognoza IMGW od sobotniego wieczora do poniedziałku

Linda Hofman, rzecznik PGW Wody Polskie: Nie będziemy zwlekać z uruchomieniem zbiornika Racibórz
Linda Hofman, rzecznik PGW Wody Polskie: Nie będziemy zwlekać z uruchomieniem zbiornika Racibórz

Dyskusja:

Trudna decyzja. Zamkniesz za szybko, możesz wypełnić zbiornik za szybko, zanim przyjdzie fala kulminacyjna która przejdzie przez zbiornik bez redukcji, bo będzie już pełny. Zamkniesz za późno, nie wykorzystasz całej możliwości zbiornika, a poniżej coś się zaleje co można było chronić. Idealnie nie trafisz, sięmając ogromnie dużo danych lepiej zamknąć minimalnie później niż zbyt wcześnie, bo wtedy masz jeszcze pole manewru się to tylko moje zdanie osoby która nie ma wiedzy i danych

~Nurekbezwodydołącz do dyskusji razem z 9 innymi osobami

Prognoza: w niedzielę rano Odra w Raciborzu osiągnie 1,5 metra ponad stan alarmowy
Prognoza: w niedzielę rano Odra w Raciborzu osiągnie 1,5 metra ponad stan alarmowy

Wypadek na A1 z udziałem Komendanta Głównego Policji. Samochód dachował
Wypadek na A1 z udziałem Komendanta Głównego Policji. Samochód dachował

Wody Polskie w najnowszym komunikacie: Część polderu Buków już rozpoczęła pracę
Wody Polskie w najnowszym komunikacie: Część polderu Buków już rozpoczęła pracę

Strażacy zamknęli wał w Turzu. Droga powiatowa wyłączona dla samochodów, piesi mogą przechodzić
Strażacy zamknęli wał w Turzu. Droga powiatowa wyłączona dla samochodów, piesi mogą przechodzić

Prezydent Wojciechowicz domaga się napełniania Zbiornika Racibórz Dolny. Obawia się przepełnienia kanalizacji
Prezydent Wojciechowicz domaga się napełniania Zbiornika Racibórz Dolny. Obawia się przepełnienia kanalizacji

zobacz więcej newsów...