Sobota, 28 grudnia 2024
imieniny: Teofili, Godzisława, Antoniego
RSS
Kolejny raz na sesji rady miejskiej wystąpił Kazimierz Piechaczek, przewodniczący związków zawodowych wodzisławskich służb komunalnych. Piechaczek stwiedził, że przyszedł w interesie pracowników ZDM-u, SKM-u i innych jednostek miejskich...
28 grudnia obchodzone jest święto świętych Młodzianków. Tradycyjnie w kościołach miała miejsce specjalna Msza Święta, po której odbyło się błogosławieństwo dzieci.
Trzy miesiące w tymczasowym areszcie spędzi 33-letni mieszkaniec powiatu raciborskiego, który przemocą próbował wykorzystać seksualnie 53-letnią kobietę. Mężczyzna został zatrzymany przez raciborskich kryminalnych następnego dnia po zdarzeniu.
W październiku minęło dokładnie 90 lat od powołania Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Wodzisławiu Śl.
Jakub Prus w imieniu wodzisławskiej Izby Gospodarczej, Dariusz Prus, były wicestarosta oraz wiceprzewodniczący rady Alan Szatyło zabrali głos w sprawie zwiększenia podatków dla przedsiębiorców.
Kiedy wchodzi do redakcji, w powietrzu unosi się zapach perfum, a ja kolejny raz podziwiam jej nienagannie ułożoną fryzurę i długie czerwone paznokcie. Na skomplementowanie szala i srebrnej biżuterii nie mam już czasu, bo kto zna panią Małgosię...
O "Kapsule czasu z 1968 r." pisze ks. Jan Szywalski.
Sylwester – symbol radości, pożegnania starego roku i przywitania nowego. Tradycyjnie świętujemy fajerwerkami, petardami i hukiem, który ma podkreślić wyjątkowość tej nocy. Jak co roku w przestrzeni publicznej, głównie internetowej, pojawia...
Na ostatniej sesji rady miejskiej głos zabrała Sylwia Ratajczak, przewodnicząca związków zawodowych z wodzisławskiego urzędu miasta. Urzędniczka krytycznie oceniła plany prezydenta Kiecy dotyczące reorganizacji urzędu.
- Nam zależy, aby to miejsce powstało, ale żeby wszystko było zgodne z literą prawa - mówi wójt Leszek Pietrasz w kontekście klubu dziecięcego dedykowanego dla dzieci do lat 3, który ma powstać w Babicach. Problemem, jak uszczegóławia,...
Radny gminy Kornowac
Startował z KWW Twoja gmina twój dom
Jak informuje śląska policja, dzisiaj około godziny 9.15 na 287 km autostrady A4 w kierunku Wrocławia (na wysokości gminy Rudziniec/za węzłem Łany) patrol obsługi autostrady zauważył przywiązanego do bariery psa. Policja poszukuje świadków.
Drugi dzień Jarmarku Bożonarodzeniowego w Jastrzębiu-Zdroju upłynął pod znakiem kulinarnym. Znani kucharze Remigiusz Rączka i Michał Bałazy gotowali z prezydentem Michałem Urgołem. Ruszyło też lodowisko koło Domu Zdrojowego. Zdradzono też przepis na pyszną moczkę.
Dokładnie 2000 porcji barszczu z krokietem przygotowano na dzisiejsze (21.12) spotkanie wigilijne mieszkańców na rynku w Żorach. Wspólnemu posiłkowi towarzyszyły życzenia, rozmowy i góralska muzyka, a każdy chętny mógł zabrać do domu Betlejemskie Światło Pokoju.
W Stanowicach odbyła się 12. edycja świątecznego biegu po moczkę i makówki. Uczestnicy biegu, którzy licznie stawili się na starcie w wymyślnych przebraniach, zmierzyli się z nową trasą.
Wynajmowanie biura to jedno z kluczowych zadań, przed którym stoi każda rozwijająca się firma. To miejsce, gdzie tworzy się strategię, spotyka z klientami i buduje przyszłość przedsiębiorstwa. Właściwy wybór pomieszczenia biurowego może wpłynąć na efektywność pracy i zadowolenie pracowników, dlatego warto poświęcić czas na...
Materiał zewnętrzny
Maszyny New Holland można obecnie dostrzec w gospodarstwach rolnych coraz częściej. Ten fakt nie dziwi jednak doświadczonych rolników. Historia marki New Holland świadczy o wysokiej jakości nie tylko pojedynczych części czy elementów, ale również całych maszyn rolniczych. Oryginalne części odgrywają istotną rolę w zwiększaniu funkcjonalności...
Pokaz sztuk walki, liczne charytatywne licytacje, a później jubileuszowy tort, strojenie choinki i zabawa do rana. W MOSiR Radlin w nocy z 20 na 21 grudnia odbyła się odlotowa mikołajkowa noc 1000 kopnięć.
Dzielnicowi z komisariatu w Kuźni Raciborskiej oraz straż leśna od lat współpracują w zakresie bezpieczeństwa na terenach leśnych. Wspólne patrole mają zapobiec przestępstwom związanym z nielegalną wycinką drzew.
Redukcja zmarszczek i widocznych oznak starzenia się skóry to główny cel, jaki przed medycyną estetyczną stawia coraz liczniejsze grono pacjentów. Lekarze poszukują zatem innowacyjnych rozwiązań i metod, które w mało inwazyjny sposób, ale skutecznie przywracają młodzieńczy wygląd skóry. Substancje zawarte w wybranych preparatach...
Większość tego typu przestępstw zaczyna się od przejęcia czyjegoś konta na portalu społecznościowym. Przestępcy za ich pomocą rozsyłają prośby do znajomych o opłacenie jakiegoś zamówienia czy też pożyczkę pieniędzy.
Kryzys ekonomiczno-gospodarczy nie ominął także rynku nieruchomości. Ciężko dziś sprzedać mieszkanie w stosunkowo krótkim czasie. Ceny za metr kwadratowy są wprawdzie wyższe niż kiedykolwiek. Tyle że kupcy są bardziej wymagający i ostrożni. Jak znaleźć chętnego nabywcę, który zdecyduje się na szybki zakup? To będzie trudne,...
Oszek o sobie: "Ja oficer marynarki na piechotę walczyć nie będę!". Inni o nim: "Kaj Oszek przeszoł, tam trowa niy rosła!". W Pałacu Dietrichsteinów odbyło się historyczne wydarzenie, podczas którego przybliżono sylwetkę śląskiego bohatera wojennego.
"Nie istnieje żaden zewnętrzny Władca Czasu. Jest tylko nasza wola. Ucieczka przed sobą w świat tego, co nas odurza i odwraca uwagę od kropel, które drążą skałę, nie pomaga w zrozumieniu własnych potrzeb" - pisze w swoim najnowszym felietonie pn. "Władca Czasu nie istnieje, a ze zmianami można się oswoić" Barbara Musiałek.
Sylwia Gabryelska-Ritzka wójt Gminy Lyski wraz z pracownikami urzędu złożyli życzenia mieszkańcom gminy w nietypowy sposób. Nagrali cover piosenki "Przekażmy sobie znak pokoju".
O godzinie 22.01 doszło do wstrząsu na terenie kopalni Marcel, w rejonie Marklowic. Informację potwierdza Polska Grupa Górnicza. Obecnie są prowadzone działania w tym rejonie.
Piątek jest pierwszym dniem Jarmarku Bożonarodzeniowego w Jastrzębiu-Zdroju. Pierwsze stoiska otwarły swoje podwoje około godziny 12:00, ale naprawdę tłoczno zrobiło się późnym wieczorem. Choinka, kolorowe ozdoby i muzyka – to wszystko złożyło się na wyjątkowy nastrój.
Co roku, przed Bożym Narodzeniem, nie tylko rodziny, ale także różne instytucje i grupy organizują wigilie w swoim gronie. Tak było również w przypadku Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Nędzy.
Najnowsze komentarze