Niedziela, 22 maja 2022

imieniny: Heleny, Wiesławy, Romy

RSS

Na remont przejazdu kolejowego czekają kilka lat. Doczekają się?

27.02.2020 19:00 | 0 komentarzy | mad

Radna z Samborowic, a zarazem wiceprzewodnicząca pietrowickiej rady Ilona Gawlica zwróciła się do wójta Andrzeja Wawrzynka z prośbą o interwencję do PKP PLK w sprawie remontu nawierzchni drogi na przejeździe kolejowym w Lekartowie na trasie nr 177 relacji Racibórz – Głubczyce.

Na remont przejazdu kolejowego czekają kilka lat. Doczekają się?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

– Przejazd jest w tragicznym stanie, umiejscowiony na trasie Racibórz – Samborowice, Krzanowice, Pietraszyn itp. Mieszkańcy tych miejscowości codziennie są zmuszeni korzystać z dróg, co naraża ich pojazdy na niszczenie – napisała w interpelacji samborowiczanka. W piśmie podnosi, że od kilku lat podejmuje ten temat, jednak żadnych zmian do tej pory nie widać. – Dlatego zwracam się do pana o powtórne zajęcie się sprawą. Nadmienię również, że droga wojewódzka na odcinku LekartówSamborowice też jest w złym stanie i powinna zostać wyremontowana – zaapelowała radna Gawlica.

Wójt Andrzej Wawrzynek w odpowiedzi zauważył, że w 2019 roku pisemnie interweniował już w sprawie remontu nawierzchni drogi na tym przejeździe kolejowym. – Uzasadniając swój wniosek, informowałem, że nawierzchnia ww. przejazdu na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 916 jest w bardzo złym stanie technicznym, a uszkodzenia nawierzchni płyt betonowych pomiędzy torami spowodowały, że widoczne jest zbrojenie oraz inne elementy stalowe, które mogą spowodować uszkodzenia opon przejeżdżających tam samochodów – argumentuje w odpowiedzi wójt. Jak zauważa, efektem tych interwencji była wizja lokalna na miejscu w sierpniu ubiegłego roku, która odbyła się w obecności przedstawicieli PKP PLK. – W trakcie spotkania przedstawiciele PKP zgodzili się z naszym stanowiskiem co do stanu technicznego przejazdu i poinformowali, że w najbliższym czasie planowany jest remont przejazdu wraz z poprawą nawierzchni asfaltowej w jego obrębie – podał A. Wawrzynek. Dodał, że w związku z brakiem działań na początku 2020 roku, znów zwrócił się pisemnie do PKP „z żądaniem określenia terminu wykonania prac, o których była mowa podczas zeszłorocznego spotkania”. – Z uzyskanej odpowiedzi wynika, że remont przejazdu planowany jest po nastaniu sprzyjających warunków atmosferycznych najpóźniej do końca II kwartału br. – relacjonuje wójt. W wyniku tej interwencji, jak zaznacza Andrzej Wawrzynek, były również podjęte 7 lutego doraźne prace naprawcze, m.in. likwidacja wystających elementów stalowych i uzupełnienie ubytków asfaltu.

– Odnosząc się do drugiej części pisma, dotyczącego złego stanu nawierzchni drogi wojewódzkiej nr 916 na odcinku Lekartów – Samborowice informuję, że w najbliższym czasie wystosowane zostanie pismo do Zarządu Dróg Wojewódzkich z prośbą o przeprowadzenie remontu nawierzchni tego odcinka drogi – zakończył pismo Andrzej Wawrzynek.

(mad)

Ludzie:

Andrzej Wawrzynek

Andrzej Wawrzynek

Wójt gminy Pietrowice Wielkie.

Ilona Gawlica

Ilona Gawlica

Radna gminy Pietrowice Wielkie