Złoty medal Anny Mroszczak

09.02.2016 00:00 red

SZERMIERKA

Podczas minionego weekendu na wrocławskich planszach odbyły się indywidualne i drużynowe mistrzostwa Polski Juniorów do 20 lat w szpadzie kobiet i mężczyzn. Na najważniejszej imprezie w sezonie nie mogło zabraknąć reprezentacji rybnickiego MKKS, na czele z Anną Mroszczak, która wywalczyła złoty medal.

W turnieju szpady kobiet na starcie stanęło 87 zawodniczek z całego kraju. Rybnickich barw broniły aktualna liderka listy krajowej, Anna Mroszczak i Kinga Brawańska. Początek imprezy nie był udany dla naszych szpadzistek. Ania i Kinga przegrały po dwie walki w eliminacji grupowej i zostały rozstawione w połowie stawki. Jednak podczas właściwego turnieju, Anna Mroszczak, jak przystało na liderkę, pewnie wygrała wszystkie swoje pojedynki i zdobyła złoty medal mistrzostw Polski. Kinga Brawańska zajęła ostatecznie 37. miejsce. W turnieju mężczyzn najlepszym rybnickim zawodnikiem okazał się Jarosław Fajkis, który zajął 18. miejsce. Maciej Białas był 28., Tomasz Wąsiewicz 30., Marcin Tumas 52., Igor Tymusz 62., Ryszard Kałuziński 73., a Adam Małysz 89. W turnieju drużynowym zespół MKKS Rybnik, składający się tylko z kadetów, uplasował się na 13. pozycji.