Wtorek, 30 lipca 2024

imieniny: Julity, Ludmiły, Rościsława

RSS

Walczyli o ładniejszy Rybnik

24.09.2013 00:00 red

Już po raz 23 Miasto Rybnik zorganizowało konkurs „O ładniejszy Rybnik”. W środę, 18 września, w urzędzie miasta wręczono nagrody i wyróżnienia laureatom, którzy rywalizowali w trzech kategoriach: „najładniej zagospodarowany teren wokół budynków prywatnych”, napłynęło 12 zgłoszeń,  „najlepiej urządzony i utrzymany teren wokół budynków mieszkalnych wielorodzinnych, administrowanych przez spółdzielnie, wspólnoty mieszkaniowe itp.”, 9 zgłoszeń, „najładniej urządzone otoczenie pawilonów handlowych i innych obiektów użyteczności publicznej”, 4 zgłoszenia. W czwartej kategorii – najlepiej zadbana dzielnica miasta – nie wpłynęło żadne zgłoszenie.

W pierwszej kategorii bezkonkurencyjny okazał się  Engelbert Klimek z Golejowa. –  W swoim ogrodzie mam wszystkiego po trochę. Iglaków, kwiatów, oczko wodne z rybkami, warzywnik, winogrona, borówkę amerykańską, jabłonie. Działka jest dość dużo, dlatego żeby nie było nigdzie pustyni, musi tam być wiele rzeczy. Praca w ogrodzie to moja pasja. Myślę, że jeżeli ktoś zaczyna się tym zajmować, to szybko się tym zarazi. Żeby przyszły efekty, to trzeba temu poświęcić bardzo dużo pracy. U nas jest taki podział, że ja zajmuję się cięższymi pracami, a o kwiaty dba żona. Ogród stworzyliśmy sami od podstaw. Zaczęliśmy już w latach osiemdziesiątych  – powiedział laureat konkursu „O ładniejszy Rybnik”.

Marek Pietras


Wyniki konkursu

Kategoria „najładniej zagospodarowany teren wokół budynków prywatnych”:

I miejsce i nagroda 700 zł - Engelbert Klimek (dz. Golejów)

II miejsce i nagroda 600 zł - Lucyna Wieczorek (dz. Ligota-Ligocka Kuźnia)

III miejsce i nagroda 500 zł - Irenie Zimny (dz. Ochojec).

Wyróżnienia i nagrody po 200 zł - Adam Głowala (dz. Paruszowiec-Piaski), Janina i Piotr Holona (dz. Radziejów).

Kategoria „najlepiej urządzony i utrzymany teren wokół budynków mieszkalnych wielorodzinnych, administrowanych przez spółdzielnie, wspólnoty mieszkaniowe itp.”:

I miejsce i nagroda 500 zł - Wspólnota Mieszkaniowa Osiedle Wrzosy

II miejsce i nagroda 400 zł - Jerzy Nowak (dz. Maroko-Nowiny)

Wyróżnienia i nagrody 200 zł - Wspólnota Mieszkaniowa przy ul. Śląskiej (Chwałowice), Emilia Kościółek (dz. Maroko-Nowiny)

Kategoria „najładniej urządzone otoczenie pawilonów handlowych i innych obiektów użyteczności publicznej”:

I miejsce i nagroda 400 zł - Szkoła Podstawowa nr 2 (dz. Smolna)

II miejsce i nagroda 300 zł - Zespół Szkół Technicznych (dz. Śródmieście)

III miejsce i nagroda 200 zł - Parafia św. Józefa (dz. Kłokocin).

  • Numer: 39 (359)
  • Data wydania: 24.09.13