Poniedziałek, 1 lipca 2024

imieniny: Haliny, Mariana, Klarysy

Finał McDonalds CUP

08.03.2011 00:00 red
W pierwszym spotkaniu turnieju finałowego LUBAR & DomBud podejmował ekipę OBI Jastrzębie Zdrój.
Pierwszą część pojedynku wygrał LUBAR, który za sprawą Mateusza Dybasia do szatni schodziły z jednobramkową przewagą. Początek drugiej części meczu również należał do lidera 5. edycji rozgrywek i po chwili na tablicy wyników było już 3:0. W dalszej części meczu do głosu doszli zawodnicy z Jastrzębia Zdroju. Ostatnie słowo należało jednak do Sebastiana Auguścika, który skutecznie wykończył kontrę swojej drużyny. Rozmiary porażki mógł jeszcze w ostatniej minucie meczu zmniejszyć Łukasz Tokarczyk, ale rzut karny świetnie wybronił Kamil Filusz. W drugim meczu LUBAR zmierzył się z zespołem BP & TNT i po uderzeniach Szymona Wegrzyka oraz dwukrotnie Mariusza Waśko przegrywał 0:3. Jeszcze przed przerwą bramkę kontaktową zdobył Auguścik. To jednak było za mało, aby wygrać to spotkanie. W ostatnim meczu OBI Jastrzębie Zdrój zmierzyło się z ekipą BP & TNT. Ci drudzy szybko pozbawili złudzeń swoich rywali wygrywając pewnie 7:4. Tym samym BP & TNT zwyciężyła w pucharowych rozgrywkach „McDonalds CUP – HLB 2010/2011” i zainkasowała czek na 800 zł do zrealizowana w salonie sportowym Sport Experts, pamiątkowy dyplom oraz puchar. Najlepszym piłkarzem turnieju wybrano Sebastiana Auguścika, bramkarzem Piotra Szmida a najskuteczniejszym strzelcem rozgrywek został Szymon Węgrzyk.

Lubar & DomBud – OBI Jastrzębie Zdrój 4:2 (1:0)
Bramki: Mateusz Dybaś 2, Sebastian Auguścik 2 (LUBAR & DomBud) oraz Marcin Maguda 2 (OBI Jastrzębie Zdrój).

Lubar & DomBud – BP & TNT 2:3 (1:3)
Bramki: Sebastian Auguścik, Dariusz Paluszek (Lubar & DomBud) oraz Mariusz Waśko 2, Szymon Węgrzyk (BP & TNT).

OBI Jastrzębie Zdrój – BP & TNT 4:7 (3:5)
Bramki: Łukasz Tokarczyk 2, Piotr Kubiak, Adam Stryczek (OBI Jastrzębie Zdrój) oraz Mariusz Waśko 4, Szymon Węgrzyk 2, Mateusz Jeżewski (BP & TNT).