Poniedziałek, 29 lipca 2024

imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze

RSS

Sztuka wieczorową porą

15.01.2008 00:00
Dom Kultury Chwałowice organizuje pierwszy w nowym roku „Wieczór Sztuk”.
Tradycyjnie będzie to spotkanie z muzyką, malarstwem i fotografią. Zostanie także rozstrzy-gnięty konkurs na Rzeźbę Ceramiczną pod tytułem: „Równowaga”.
 
Bohaterką noworocznego spotkania będzie malarka Wiola Gaszka, której wystawę będzie można zobaczyć w Galerii Kolumnowej. O swej twórczości, sama autorka mówi: „Wszystkie moje obrazy mają jeden wspólny mianownik: światło. Światłem jest miłość. Światło solarne jest źródłem życia i miłość jest źródłem życia – te więc aspekty ściśle są ze sobą złączone”. Tego wieczora odbędzie się także w Galerii Deka wernisaż wystawy zbiorowej fotografii „Ona, One, O Nich”, których autorami są: Jolanta Szabłowska, Artur Magdziarz, Marek Grum, Sonia Magdziarz, Mateusz Szabelski i Ireneusz Kwaśniewski. Nie zabraknie też akcentu muzycznego. Wystąpi „Crying Duo”, który tworzą skrzypek Dominik Bieńczycki i gitarzysta Arkadiusz Wiech. W repertuarze duetu można znaleźć wiele standardów jazzowych, przeboje muzyki filmowej oraz utwory takich artystów jak: Sting, Stevie Wonder i Phil Colins. „Wieczór Sztuk” odbędzie się 18 stycznia. Początek o 18.00. Wstęp wolny.
 
(bea)
  • Numer: 3 (62)
  • Data wydania: 15.01.08