Niedziela, 28 lipca 2024

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

Uroczyście powitali ultramaratończyka

04.10.2022 00:00 sub

ROGÓW Mieszkańcy miejscowości, znajomi i przyjaciele powitali Tomasza Wieczorka, który ukończył ultramaraton w Niemczech.

Tomasz Wieczorek jako jedna z trzech osób ukończył maraton Megarace 2022, który odbył się w Niemczech. Bieg rozpoczął się 11 września w bawarskim Einstein. W zmaganiach wzięło udział 50 biegaczy, którzy mieli do pokonania 1001 km. Ze względu na warunki pogodowe organizatorzy przerwali bieg na 391 kilometrze. Dyrektor podjął taką decyzję ze względu na bezpieczeństwo uczestników. Tomasz Wieczorek i dwóch Węgrów podjęło jednak decyzję o kontynuacji zmagań dla własnej satysfakcji i ukończyli maraton.

Maratończyka powitali mieszkańcy Rogowa, przyjaciele i znajomi z księdzem proboszczem Bernardem Rakiem. Były życzenia, transparenty, tort oraz wiele radości. – Pomysł aby startować w biegu zrodził się w 2019 roku po ukończeniu jednego z biegów i organizator zaproponował mi żebym wystartował w takiej trochę innej edycji tego biegu, trochę wydłużonej. Nie zastanawiałem się, tylko od razu podjąłem decyzję aby wziąć udział – mówi Tomasz Wieczorek, który podziękował wszystkim za przywitanie.

(FK)

  • Numer: 40 (1141)
  • Data wydania: 04.10.22
Czytaj e-gazetę