Grała tylko Polonia

20.10.2020 00:00 sub

PIŁKA NOŻNA – Klasa okręgowa

W rybnickiej grupie klasy okręgowej w miniony weekend udało się rozegrać tylko jedno z pięciu zaplanowanych spotkań. Powód to oczywiście zalane boiska. Tylko w Łaziskach, gdzie tamtejsza Polonia podejmowała MKS Czerwionkę, piłkarze wybiegli na murawę. Miejscowi wygrali pewnie 4:1, a klasycznego hattricka ustrzelił niezawodny Paweł Hojka.

W pierwszej połowie nie padły gole. Worek z bramkami rozwiązał się po przerwie. Najpierw w 48. minucie na prowadzenie, po bramce Hojki, wyszli gospodarze. W 52. minucie dość niespodziewanie padło jednak wyrównanie. Gola dla gości, którzy w tym sezonie nie wygrali jeszcze meczu, zdobył Robert Peterko. Strata ta najwyraźniej podziałała drażniąco na gospodarzy. Już 4. minuty później Polonię na prowadzenie wyprowadził Mateusz Kafka, a w kolejnych minutach temat „załatwił” wspomniany Hojka, który jeszcze dwukrotnie trafił do bramki gości, zapewniając swej drużynie pewną wygraną.(art)

• Numer: 42 (1038)
  • Data wydania: 20.10.20