Młodzież walczyła o medale Mistrzostw Śląska

07.07.2020 00:00 sub

Zakończyły się zmagania w młodzieżowych Mistrzostwach Śląska w siatkówce plażowej. W ostatnim czasie poznaliśmy medalistów w poszczególnych kategoriach, a także pary które wywalczyły awans do rozgrywek ogólnopolskich.

W kategorii młodzików rywalizowało łącznie 30 par. Najlepiej zaprezentowali się reprezentujący TS Volley Rybnik Aleksander Piksa i Karol Cieślik, którzy zajęli 5. miejsce i uzyskali tym samym awans do turnieju półfinałowego Mistrzostw Polski młodzików, która rozegrana zostanie w Obornikach Śląskich. O awans otarła się para SK Górnika Radlin Jan Kabut/Łukasz Skupień, która zajęła 6. miejsce. Na 7. miejscu zmagania zakończyli Błażej Skorzysko i Jakub Bartosik reprezentujący SK Górnik Radlin. Na 25. miejscu sklasyfikowani zostali natomiast Dawid Krypczyk i Bartosz Gałczyński, również z SK Górnik Radlin.

Wśród kadetów o medale rywalizowały 21 pary. Na trzecim miejscu uplasowała się para Daniel Konieczny/Dominik Czerny reprezentująca kluby TS Volley/SK Górnik, na czwartym – Dominik Komorek/Sebastian Płaczek z SK Górnik Radlin. Na 17. miejscu sklasyfikowani zostali z kolei Jan Kabut i Łukasz Skupień oraz Błażej Skorzysko i Dawid Krypczak z SK Górnika Radlin.

O medale wśród juniorów rywalizowały łącznie 23 pary. Najlepiej z regionu zaprezentowali się Kamil Konieczny i Jakub Wierciński reprezentujący SK Górnik Radlin, którzy zajęli 3. miejsce i awansowali tym samym do półfinału Mistrzostw Polski juniorów, który odbędzie się w Warszawie. 9. miejsce zajęli z kolei Michał Pawłuszkiewicz i Szymon Łaciok oraz Dominik Komorek i Sebastian Płaczek z SK Górnika Radlin. 17. miejsce zajęli Daniel Konieczny i Jakub Lechowicz z SK Górnik Radlin.(rafbl)

• Numer: 27 (1024)
  • Data wydania: 07.07.20