Niedziela, 28 lipca 2024

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

Recital Andrzeja Roga „Moje ukochane”

03.03.2020 00:00 sub

W sobotę 14 marca w Gołkowicach odbędzie się charytatywny recital krakowskiego aktora Teatru STU Andrzej Roga. Dochód z tego wydarzenia zostanie przekazany na leczenie Bereniki Borkowskiej z Łazisk.

GOŁKOWICE, ŁAZISKA „Moje ukochane” to koncert w wykonaniu Andrzeja Roga - znakomitego krakowskiego aktora, reżysera i wokalisty, oraz zespołu „m.o.l.o. ” . Wieczór składa się z trzech elementów: piosenek, gawęd i brawurowo wykonywanych przez zespół utworów instrumentalnych - klezmerskich i folkowych. “Moje ukochane” jest nowym projektem Roga i zespołu – powstał w 2019 roku, natomiast część materiału (m.in Tischnerowskie gawędy - adaptacja „Filozofii po góralsku”, i klezmerskie pieśni, w tym te śpiewane w języku jidysz) była już przez niego wcześniej wykonywana w ramach innych projektów artystycznych. Recital jest interaktywny - są momenty, w których publiczność jest zachęcana do wspólnego śpiewania, a atmosfera podczas koncertów zawsze jest gorąca.

Koncert odbędzie się w sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Gołkowicach. Początek o godz. 18.00. Bilety w cenie 50 zł dostępne są w ośrodkach kultury w Godowie oraz Gołkowicach, w siedzibie firmy WARIDO w Rybniku, oraz bezpośrednio u rodziców Bereniki Borkowskiej (tel. 606 518 602).

Przy okazji koncertu będzie można nabyć domowe wypieki oraz wylicytować ciekawe przedmioty podczas aukcji. Całość zebranych środków będzie przeznaczona na pokrycie kosztu operacji Bereniki w Niemczech oraz niezbędny jej do chodzenia sprzęt ortopedyczny.(art)

  • Numer: 9 (1006)
  • Data wydania: 03.03.20
Czytaj e-gazetę