Pierwsza wygrana SWD

10.09.2019 00:00 sub

Wodzisławskie piłkarski wygrały pierwszy mecz w I lidze

Spotkanie przy Bogumińskiej rozpoczęło się od wręczenia piłkarkom z Wodzisławia pucharu za awans do I ligi. W imieniu Polskiego Związku Piłki Nożnej puchar na ręce kapitan SWD przekazał prezes podokręgu Rybnik Andrzej Paulus.

W mecz lepiej wszedł bardziej doświadczony zespół Wandy Kraków. Wodzisławianki w 5. minucie gry popełniły błąd, faulując rywalkę w polu karnym i sędzia kazała umieścić piłkę na jedenastym metrze. Rzut karny na gola zamieniła Joanna Kisiel. W 28. minucie gry na 0:2 podwyższyła Stachurska. Przed przerwą piłkarki SWD strzeliły kontaktowego gola. Dośrodkowanie Darii Kasperskiej wykorzystała Wiktoria Marzec.

Po zmianie stron do siatki trafiały już tylko reprezentantki Wodzisławia Śląskiego. W 74. do bramki rywalek trafiła Aneta Szymanowska. Minutę przed końcem regulaminowego czasu gry wynik meczu na 3:2 ustaliła Agnieszka Gałuszka-Bielica.

Zwycięstwo z Wandą Kraków było pierwszą wygraną SWD w pierwszej lidze kobiet. Za tydzień wodzisławianki zagrają w Bukowinie Tatrzańskiej z Rysami.(OlaN)

• Numer: 37 (981)
  • Data wydania: 10.09.19