Biegowe sukcesy ponad 70-letniego zawodnika

25.09.2018 00:00 sub

Wojciech Kaptur zawodnik wodzisławskiego klubu TKKF Relaks bije rekordy życiowe w biegach długich. Sześć startów w zawodach biegowych i sześć razy na najwyższym stopniu podium w swojej kategorii wiekowej, czyli biegaczy po 70-tce.

Pasmo zwycięstw zaczęło się 11 sierpnia od półmaratonu w Henrykowie. Kaptur pokonał wszystkich przeciwników w swojej kategorii wiekowej z czasem 1:53:45.

Kolejne zwycięstwo przypadło na dzień 19 sierpnia, w Brennej w biegu górskim o Breńskie Kierpce. Trudne warunki, długość trasy 15,3 km, przewyższenie 710 metrów. Pod górę 7 km człapania, a następnie 7 km ekstremalnych zbiegów po kamienistych szlakach. Na 13 km zawodnik zaliczył upadek i choć miał pokiereszowane ręce i nogi, dobiegł do mety i wygrał.

A 26 sierpnia zaliczył kolejny start, tym razem w 4. Półmaratonie Rafako w Raciborzu. W deszczu i chłodzie zawodnik Relaksu wygrał kategorię M 70+ z czasem 1:53:06. Kolejny sukces!

Dobra passa nie opuściła wodzisławianina również we wrześniu. W niedzielę 2 września w Tychach z czasem 1:51:51 wygrał po raz kolejny w kategorii M 70+.

Z kolei 8 września w Górkach Wielkich odbył się górski bieg na Bucze o długości 5,75 km. Warunki ekstremalne. Przed startem 20-minutowa ulewa zrobiła z trasy ślizgawkę na błocie, szczególnie w drugiej części na zbiegach. Tym razem pan Wojciech pobiegł bez upadku i znów wygrał w swojej kategorii.

A to nie koniec, bo 15 września wystartował w 10. Bytomskim Półmaratonie. - Pogoda znakomita, organizacja wzorowa, ale trasa wymagająca, obfitująca w wyczerpujące podbiegi – mówi zawodnik. Ale i z tym sobie poradził, wygrywając swoją kategorię wiekową ze znakomitym czasem 1:49:47. (art)

• Numer: 39 (932)
  • Data wydania: 25.09.18