Sukcesy tenisistów stołowych i biegacza Relaksu Wodzisław

17.04.2017 00:00 red.

Niedzielę 9 kwietnia, zawodnicy klubu TKKF Relaks Wodzisław spędzili na dwóch startach.

W II turnieju Grand Prix Miasta Bielska–Białej 2017 w tenisie stołowym klub z dużym powodzeniem reprezentowali: Grzegorz Marciniec i Damian Porębski. Wodzisławscy zawodnicy po rozegraniu swoich gier zostali sklasyfikowani na bardzo wysokich miejscach. W kategorii 40–49 lat Grzegorz Marciniec z Relaksu zajął pierwsze miejsce. Na kolejnych miejscach zostali sklasyfikowani: Zdzisław Śliwka, Piotr Puda i Dariusz Kuczera. Kategorię 60–69 lat wygrał Andrzej Pietrzyk przed Romanem Pawłowskim, z kolei trzecie miejsce wywalczył Damian Porębski z Relaksu. W kategorii open Grzegorz Marciniec został sklasyfikowany na miejscach 5–8, a Damian Porębski 9–12.

Nieco w innej dyscyplinie w Dąbrowie Górniczej wystartował reprezentant Relaksu Wodzisław Wojciech Kaptur. W jubileuszowej, dziesiątej edycji Półmaratonu Dąbrowskiego wzięło udział ponad 1500 osób. W tej grupie biegaczy wyśmienicie poradził sobie Wojciech Kaptur, który zwyciężył w kategorii M70, pokonując na wymagającej trasie jedenastu swoich rówieśników, osiągając czas 1:51:10. Oznacza to, że wodzisławski zawodnik

poprawił swój wynik na trasie półmaratonu ustanowiony 2 kwietnia w Żywcu o ponad 5 minut. Półmaraton ukończyło 1365 osób. W ogólnej klasyfikacji biegu Wojciech Kaptur zajął 714. miejsce. Zawody zdominowali Kenijczycy, w większości reprezentujący grupę Benedek Team. Zwyciężył Maulu Dominic Musyimi, który uzyskał czas 1:05:25. Drugi był Kiprono Silasa Too (1:05:36) a trzeci Masai Moses Komon (1:08:12). Najszybszym Polakiem okazał się Adam Czerwiński z Czasławia, który do czarnoskórego biegacza na trzecim stopniu podium stracił tylko 34 sekundy. Wśród pań triumfowała Nzembi Helen Musyoka, uzyskując czas 1:15:42. Podium uzupełniły zawodniczki Benedek Team: Mukami Kellen Waithira (1:16:06) i Chemisto Ruth Matebo (1:18:33). Najszybsza Polka, Dalia Delewska, uplasowała się na czwartej pozycji z czasem 1:21:32.

• Numer: 16 (857)
  • Data wydania: 17.04.17