Dobry występ Baszty w Pucharze Gór Opawskich

14.02.2017 00:00 red.

Szachiści UKS Baszta z Wodzisławia wzięli udział w XXVII Międzynarodowym Turnieju o Puchar Gór Opawskich.

Zawody odbyły się w dniach od 21 do 28 stycznia w Pokrzywnej. Członkowie UKS–u „Baszta” zagrali w dwóch grupach wiekowych. W grupie open wystąpiła Zosia Mrozek, która zajęła 4. miejsce w kategorii juniorek do lat 18, oraz Krzysztof Ciepły, który uplasował się na 6. miejscu w kategorii juniorów do lat 18. Z kolei w grupie dziewcząt do lat 12 wystartowały Alicja Lach, która wygrała zmagania, oraz Alicja Wojs, która wywalczyła 3. miejsce.  W grupie chłopców do lat 12 zagrali Wojciech Mrozek, który zajął 3. miejsce, Mikołaj Walaszczyk ukończył zawody na 4. pozycji, a Beniamin Lach, który został sklasyfikowany na 8. miejscu.