Uczniowie Budowlanki technikami absolwentami roku

11.10.2016 00:00 red.

WODZISŁAW ŚLĄSKI

Troje uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu odniosło sukcesy w konkursie Technik Absolwent 2016 w Bielsku Białej. Pierwsze miejsce i tytuł Technika Absolwenta 2016 zdobyła Patrycja Stukator, startująca w branży budowlano–geodezyjnej. Drugie miejsce w tej samej branży zajął Adrian Katryniok. Z kolei Szymon Kuczaty uplasował się na drugiej pozycji w branży informatycznej. Celem konkursu jest promowanie najlepszych absolwentów zawodowych szkół ponadgimnazjalnych. Pod uwagę brane są wyniki w nauce, zewnętrznych egzaminów maturalnych, egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe, osiągnięcia w konkursach, olimpiadach, turniejach regionalnych i ogólnopolskich.

Organizatorem konkursu są NOT w Bielsku Białej oraz Beskidzka Rada Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT w Bielsku–Białej.