Zawada lepsza od Odry w debrach Wodzisławia

23.08.2016 00:00 red

Piłka nożna

Naprzód 46 Zawada okazał się lepszy w niedzielnym meczu katowickiej grupy 3 klasy okręgowej w rywalizacji z MKP Odra Centrum Wodzisław Śląski. Podopieczni trenera Roberta Żbikowskiego szybko wymierzyli trzy ciosy i bardzo przybliżyli się do końcowej wygranej. Po przerwie obie drużyny strzeliły po jednej bramce, co w efekcie dało wygraną 4:1 dla Naprzodu.

– Wynik 1:4 z pewnością nie odpowiada tego co działo się na boisku ale tak wysoka porażka naszego zespołu musi budzić duży szacunek dla bardzo ambitnie grającej drużyny z Zawady. Gospodarze już po 20 minutach prowadzili dwoma bramki po fatalnych błędach naszych defensorów. W odpowiedzi nasi zawodnicy nie wykorzystali trzech doskonałych sytuacji do zdobycia bramki a w jednym przypadku gospodarzy uratował słupek od utraty gola. Ta sztuka udała się gospodarzom po kolejnym błędzie obrońców, którzy zostawili samego zawodnika gospodarzy na 7 metrach. Nie pozostało mu nic innego jak zdobyć trzeciego gola podwyższając wynik meczu na 3:0. W przerwie trener Hauder dokonał trzech zmian, co zmieniło diametralnie obraz gry. Oblężenie pola karnego skutkowało tylko jedną bramką na 1:3, ale i gospodarze zdobyli jeszcze jednego gola odsyłając gości z bagażem czterech bramek – podsumował mecz prezes MKP Odry Roman Zieliński.