Ostatni test przed ligą na remis

26.07.2016 00:00 red.

PIŁKA NOŻNA W ostatnim meczu sparingowym przed startem nowego sezonu Unia Turza zremisowała 1:1 z LKS Bełk. Mecz rozegrano w Bełku.

Gospodarze wyszli na prowadzenie w 11 minucie spotkania po strzale grającego na prawej pomocy zawodnika testowanego, turzanie wyrównali piętnaście minut po przerwie za sprawą uderzenia z 8 metra Dawida Hanzela. Stracony gol był efektem z niecelnych podań, piłka trafiła do Piotra Byśca, który wykonał dokładne dośrodkowanie w pole karne, gdzie testowany zawodnik ładnie „przystawił” nogę i gospodarze objęli prowadzenie. W 60 min. po zagraniu w pole karne Szymona Gałeckiego, Hanzel w swoim stylu uwolnił się spod opieki obrońców, znalazł trochę miejsca do oddania strzału i umieścił futbolówkę w górnym rogu bramki gospodarzy.

Spotkanie pokazało, że Unia posiada bardzo wyrównany skład, choć trochę lepiej spisali się teoretyczni zmiennicy.

LKS Bełk – Unia Turza Śl. 1:1

Skład Unii: Marcin Musioł (46. Jan Sitko ), Piotr Glenc (46. Łukasz Jagła ), Błażej Radler (46. Karol Bochenek ), Kamil Kuczok, Piotr Szymiczek (62. Sebastian Markiewicz, 85. Konrad Reś), Dariusz Pawlusiński (46. Sebastian Pączko ), Sebastian Markiewicz (46. Paweł Staniczek), Szymon Gałecki, Bartłomiej Sikorski (46. Jonatan Domin ), Paweł Kulczyk (46. Mateusz Sitnik ), Dawid Hanzel.

Ze Ślęzą w niedzielę

Pierwsze ligowe spotkanie Unia rozegra już 31 lipca. O godz. 15.00 podejmie na własnym stadionie Ślęzę Wrocław. Cena biletu normalnego to 10 zł, ulgowego 5 zł. Od wczoraj w biurze klubu lub Pubie Kibica można nabyć karnety na rundę jesienną (po godz. 14.00). Cena karnetu to 70 zł (9 meczów rundy jesiennej + mecze pucharowe + inne)

• Numer: 30 (819)
  • Data wydania: 26.07.16