Mamy medalistę mistrzostw Polski w pływaniu

26.07.2016 00:00 red.

PŁYWANIE Patryk Rożenek, zawodnik Górnika Radlin zdobył dwa medale mistrzostw Polski juniorów młodszych do 14 lat w pływaniu. Zawody odbyły się na w dniach 8-10 lipca w Olsztynie.

Rożenek specjalizuje się w pływaniu stylem grzbietowym. W każdym z 6 startów w Olsztynie poprawiał swoje rekordy życiowe. Najpierw w eliminacjach na 50 m grzbietem wywalczył 2. miejsce, co dało mu oczywiście awans do finału. Tu ponownie zajął 2. miejsce i został wicemistrzem kraju. Bardzo podobnie wyglądała jego droga po medal na dystansie 100 m grzbietem. W eliminacjach Rożenek zajął 3. miejsce. Wynik powtórzył w finale, co skutkowało brązowym medalem. Młodzian z Radlina wystartował jeszcze w finale na 200 m grzbietem i tu spisał się bardzo dobrze, zajmując 4. miejsce. Pływak przyznaje, że spodziewał się walki o medalowe pozycje. Wskazywały na to osiągane ostatnio przeze mnie czasy – przyznaje Patryk Rożenek, który już zimą zdobył brązowy medal zimowych mistrzostw kraju na 50 m grzbietem. - Co ciekawe młodzian dopiero w trzeciej klasie szkoły podstawowej zaczął mocniej interesować się pływaniem. - Było to zasługą mojej mamy – mówi zawodnik. Zadowolenia z rezultatów Rożenka nie kryje jego trener Jacek Kuliński. - Patryk z roku na rok poprawia swoje wyniki. Ma dopiero 14 lat, a już reprezentuje klasę sportową zawodników o dwa, trzy lata starszych. Ponadgimnazjalne szkoły sportowe, będą go witać z otwartymi ramionami – mówi Kuliński.

W zawodach w Olsztynie wystartował jeszcze drugi zawodnik Górnika Jan Strączek, który 4-krotnie bił swoje rekordy życiowe, ale nie przełożyło się to na medalowe sukcesy. Obaj zawodnicy są uczniami Zespołu Szkół Sportowych w Radlinie. W zawodach startowało 489 zawodników z 133 klubów z całego kraju.

• Numer: 30 (819)
  • Data wydania: 26.07.16