Faworyt przegrał z Czernicą

15.09.2015 00:00 red

PIŁKA NOŻNA - Klasa okręgowa

Trzecie kolejne zwycięstwo na własnym boisku wywalczył beniaminek okręgówki LKS Zameczek Czernica. W minioną sobotę pokonał faworyzowaną Silesię Lubomia 1:0 (1:0).

Początek meczu należał zdecydowanie do Czernicy, której przewaga została udokumentowana bramką Rafała Wójta w 14. minucie. Wtedy to bramkarz gości wybijając piłkę trafił w swojego obrońcę. Napastnik miejscowych z zimną krwią wykorzystując ten błąd, przejął futbolówkę i umieścił ją w siatce. Czernica nie zamierzała na tym poprzestać i nadal atakowała. Doskonałe sytuacje zmarnowali jednak Wójt, Łukasz Sell i Adrian Dera. Przyjezdni obudzili się dopiero pod koniec pierwszej połowy, kilka razy groźnie strzelając, jednak na posterunku stał bramkarz gospodarzy Mateusz Jabłonka. Raz w sukurs przyszedł mu też Robert Kuczmaszewski wybijając piłkę z linii bramkowej.

Po zmianie stron inicjatywę przejęła Lubomią spychając do obrony ospale grającą ekipę miejscowych. W tej części meczu po raz drugi Czernicę uratował Kuczmaszewski wybijając piłkę z linii bramkowej. Z biegiem czasu jednak mecz się wyrównał, a Czernica nie ograniczała się już tylko do obrony korzystnego rezultatu. Przyjezdni mieli swoją piłkę meczową w doliczonym czasie gry. Wówczas w zamieszaniu podbramkowym dwukrotnie instynktowną obroną popisał się Jabłonka, po czym sędzia zakończył spotkanie.