Poniedziałek, 29 lipca 2024

imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze

RSS

Pozwolenie jest, można budować halę

21.07.2015 00:00 adam

WODZISŁAW ŚLĄSKI Na ten tydzień przedsiębiorca planujący zbudować halę do tenisa ziemnego przy stadionie zapowiada rozpoczęcie prac ziemnych.

- W pierwszej kolejności musimy przełożyć kabel z prądu biegnący przez środek kortu. Potem przystąpimy do kładzenia fundamentów - mówi Sławomir Kuchciński, wodzisławski przedsiębiorca. Rozpoczęcie prac ziemnych umożliwia uzyskane pozwolenie na budowę. Starostwo wydało je na początku lipca, w miniony czwartek się uprawomocniło. Hala ma być gotowa na przełomie września i października. - Sama konstrukcja jest już gotowa od lutego i czeka u producenta na montaż - mówi inwestor. Będzie to hala namiotowo-łukowa umożliwiająca grę w tenisa cały rok.

Pierwotnie zapowiadał oddanie hali do użytku w czerwcu. Poślizg pojawił się na etapie uzyskania pozwolenia na budowę. - Byłem zaskoczony obowiązującymi procedurami - przyznaje biznesman.

Drugim etapem inwestycji będzie wybudowanie w miejscu istniejącego baraku po stadionowym barze budynku z szatniami, prysznicami, toaletami, jacuzzi, dwoma kortami do squasha, małym sklepem. Budowa ma ruszyć wiosną i potrwać około pół roku. Zgodę na wyburzenie obiektu wydała już rada miasta. - W tym miejscu chciałbym podkreślić wielkie wsparcie, jakie dostałem od dyrektora MOSiR. Na czas funkcjonowania hali, ale do momentu postawienia tego budynku wydzierżawi mi szatnie i prysznice w głównym obiekcie MOSiR - mówi Sławomir Kuchciński.

(tora)

  • Numer: 29 (766)
  • Data wydania: 21.07.15
Czytaj e-gazetę