Victoria Czyżowice mistrzem Karkoszka Cup

30.06.2015 00:00 adam

PIŁKA NOŻNA

Po zakończeniu zasadniczych rozgrywek 27 czerwca odbyły się finałowe spotkania Karkoszka Cup. Drużyny z pierwszego i drugiego miejsca grały o tytuł mistrzowski. Zasady skonstruowane zostały w ten sposób, że już przed wyjściem na boisko drużyna z wyższego miejsca prowadziła 1:0. Tym samym drużyna zajmująca niższe miejsce musiała od pierwszych minut gonić wynik. Analogicznie wyglądało to w przypadku spotkań o trzecie miejsce itd.

W meczu o tytuł mistrzowski spotkały się Victoria Czyżowice z Galaktycznymi Jedłownik. Wygrała Victoria 2:0 (1:0 w meczu) po bramce Mariusza Chlebisz w końcowych minutach meczu.

W pierwszej połowie inicjatywę przejęli zawodnicy Galaktycznych, którzy musieli odrobić jedno-bramkową stratę. Niesamowitymi interwencjami w bramce Victorii popisywał się najlepszy bramkarz turnieju Romuald Wróbel. W drugiej odsłonie meczu inicjatywa należała już do Victorii, która potwierdziła swój prymat bramką wspomnianego Chlebisza. W meczu o 3. miejsce Piekarnia Sobala nie dała szans Stodole Wodzisław pokonując rywali 6:0 (5:0 w meczu). Czterema trafieniami popisał się Szymon Leśniewski i tym samym po raz drugi został najlepszym strzelcem „Karkoszki Cup” z 14 golami. Udany rewanż za ubiegłoroczny finał odniósł Gosław Jedłownik, który pokonał Damatica Turzyczka 3:0 (2:0 w meczu). Łupem bramkowym podzielili się bracia Dariusz i Zenon Kozielscy. Beer Wodzisław po bardzo zaciętej meczu pokonał Wicher Wilchwy 3:2 (w meczu 2:2).

Rozpoczęcie kolejnego sezonu piłkarskiego „Karkoszka Cup” jesień 2015 odbędzie się prawdopodobnie 22/23 sierpnia, zaś uroczyste zakończenie sezonu piłkarskiego 21 listopada w domu przyjęć. Spotkanie kapitanów drużyn odbędzie się w dniu 31 lipca o godz. 18.00 w lokalu „Pilsner” w Wodzisławiu, gdzie odbędzie się losowanie meczy. Kontakt telefoniczny z Tomaszem Kudryś pod nr tel. 600993889.

• Numer: 26 (763)
  • Data wydania: 30.06.15