Młodziutki mistrz Śląska potwierdził formę

16.06.2015 00:00 red

Pod koniec maja Miłosz Łucki z KG Radlin został mistrzem Śląska do 9 lat w gimnastyce sportowej, a już tydzień później 6 czerwca został medalistą Międzywojewódzkich Strefowych Mistrzostwach Młodzików w gimnastyce sportowej w Zabrzu.

Miłosz w łącznej punktacji wielobojowej  wynikiem 56.400 punktów. Zajął 2. miejsce za Olivierem Putzem z AZS AWF Wrocław, który zdobył 57,000 punktów. Kwalifikując się do dwóch finałów Miłosz Łucki zdobył dwa srebrne medale: w ćwiczeniach wolnych i w ćwiczeniach w podporach. Pozostali zawodnicy KG Radlin zajęli miejsca poza pierwszą 10-tką. W zawodach uczestniczyło 51 zawodników z województwa śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego. Zawody były kwalifikacją do Ogólnopolskiej Małej Olimpiady Młodzików, do której kwalifikowało się 12 najlepszych zawodników. W finale ogólnopolskim klub reprezentować będą Miłosz Łucki i Gracjan Rus, który zajął 11. miejsce i zarazem 2. miejsce w roczniku 2007.

Dobry występ Kacpra Wierzby

Dzień później w Zabrzu rozegrano Indywidualne Mistrzostwa Śląska juniorów młodszych do lat 14. Z bardzo dobrej strony pokazał się Kacper Wierzba z KG Radlin zdobył 3 krążki, w tym 2 złote medale w skoku i ćwiczeniach na drążku oraz brązowy na koniu z łękami. W wieloboju gimnastycznym sklasyfikowany został tuż za podium, na 4. miejscu.

• Numer: 24 (761)
  • Data wydania: 16.06.15